УРОК 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: ознайомити учнів з технічним конструктором, його призначенням, інструментами для з’єднання деталей (гайковий ключ, викрутка), навчати прийомів рухомого та нерухомого їх з’єднання; розвивати уважність, уяву; виховувати працелюбність, охайність.

    Обладнання: пластмасовий технічний конструктор і моделі з його деталей: самокат, гойдалка та ін.

    ХІД УРОКУ 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організація учнів до уроку

    Учитель
    Любі діти, добрий день!
    Зичу праці і пісень.
    А ще, друзі, всім бажаю
    Сил, натхнення на весь день!

    Учні
    Добрий день, добрий день!
    Дякуєм за побажання.
    На урок берем з собою
    Знання, вміння, навички й старання.

    II. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з конструктором, з якого можна складати різноманітні технічні моделі.

    III. Формування нових знань
    Розгляд деталей технічного конструктора. Учні знаходять в наборах ті деталі, які демонструє вчитель.

    Види деталей:
    1. Інструменти (гайковий ключ, викрутка).
    2. Кріпильні (гвинти, болти, гайки), обертові (осі, колеса), площинні (смуги, пластини); куткові (косинці, скоби).

    Учнів ознайомлюємо лише з частиною деталей — площинними та кріпильними, а також з інструментами. Решту діти поступово запам’ятовують на наступних уроках. Докладно пояснюємо правила з’єднання деталей.
    — Викрутку слід тримати правою рукою, а пальцями лівої чи ключем підтримувати гайку. Загвинчуються гайки та гвинти в напрямку годинникової стрілки.

    IV. Практична робота

    1. Вправляння у з’єднанні деталей.

    Перше завдання — з’єднати дві смуги так, щоб їх отвори сумістилися. В них вставити болт (гвинт), на ньому закрутити гайку.

    Друге завдання — скріпити три смуги, щоб утворився трикутник. Третє завдання — обміркувати спосіб рухомого з’єднання деталей за допомогою осі (у гойдалці або самокаті).
    Порівнюючи з’єднані деталі, діти за допомогою вчителя з’ясовують, як забезпечити рухомість і нерухомість кріплення.

    2. Розбирання моделей, складання деталей у коробки.

    V. Підсумок уроку
    • 3 якими конструкторами ми знайомилися на уроці?
    • Якими інструментами ми користувалися на уроці?
    • В якому напрямку загвинчують гайки та гвинти?
    • Чи сподобалося вам працювати з пластмасовим технічним конструктором?

    VI. Хвилинка поезії

    ПОМІЧНИК
    Тато мій — механізатор,
    В нього дуже гарний трактор —
    Наче небо, голубий,
    І веселий, і прудкий.
    Ціле літо й восени
    Він співа ланам пісні.
    Силу їм свою віддав —
    На ремонт в майстерні встав:
    Там робота не вщухає.
    — Нас уже весна чекає, —
    Каже тато,— до пори
    Вийдуть в поле трактори!
    Татку я обід ношу.
    Я його щодня прошу:
    — Дай тобі допоможу!
    Щось змайструю, підточу,
    Пофарбую, підкручу.
    — Бачу, хлопець ти завзятий! —
    З посмішкою каже тато. —
    Ось відро і гас.
    Я фартух тобі припас.
    Перемий оці деталі —
    Кожний гвинтик, кожен паз.
    Мов нові, деталі стали,
    До роботи я вже звик.
    Друзі татові сказали:
    — Гарний в тебе помічник!
    (В. Майоров)

    УРОК 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
