УРОК 51. Тема. Конструювання з деталей набору будиночків різної складності за малюнком та власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 51. Тема. Конструювання з деталей набору будиночків різної складності за малюнком та власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: розширити уявлення учнів про конструктивні властивості будинків та їх залежність від призначення споруди; навчати моделювати за зразком і схематичним зображенням.

    Обладнання: зразки будинків (одноповерхові: житловий, магазин; різні блоки багатоповерхового: з балконом, без балкону тощо) та їх схематичні зображення.

    ХІД УРОКУ 51. Тема. Конструювання з деталей набору будиночків різної складності за малюнком та власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організація учнів до уроку
    Читання вірша С. Баруздіна «Хто побудував цей дім».

    II. Активізація опорних знань учнів

    • З яких складових частин складається будинок? (Фундамент, стіни, покрівля, вікна, двері, стеля)
    • Як вони з’єднуються?

    — Сьогодні вчимось моделювати з деталей будівельного конструктора будинки різної складності: одноповерхові та багатоповерхові.

    III. Практична робота
    Залежно від досвіду учнів роботу можна провести з цілісним поясненням або поетапним.
    Учитель нагадує послідовність виготовлення виробу.
    — Спочатку викладаємо підлогу, для цього беремо такі деталі (показує), потім — стіни (показує) і т. ін.
    Учитель стежить, щоб учні правильно з’єднували ці елементи, спонукає їх до взаємоконтролю, надання допомоги (якщо зробив сам — поясни товаришу).
    У ході роботи слід залучати дітей до зіставлення конструкції з дібраним зразком та його схематичним зображенням; знаходити відмінності в конструкції будинків різного призначення (наприклад, в магазині — великі вікна для вітрин).

    436

    Для полегшення вибору учнями будь-якої споруди для конструювання доцільно провести гру «Відгадай».
    • Багато класів, спортивний зал, їдальня , бібліотека, учні… — (школа).
    • 9 поверхів, під’їзд, ліфт, квартири, балкони… — (житловий будинок).
    • Ліки, рецепт, фармацевт, бинт, вата, йод, пігулки, мікстура… — (аптека).
    • Ковбаса, хліб, овочі, продавець… — (продуктовиймагазин).
    • Взуття, костюми, шкільна форма, косметика, канцелярські товари, техніка для дому, ювелірні вироби… — (універмаг чи магазин господарських товарів, супермаркет).
    • Хворі, кабінети, палати, лікарі, медичні сестри, операції, щеплення… — (поліклініка, лікарня).
    • Сцена, екран, спектакль, кінофільм, конферансьє, оркестрова яма, музиканти, артисти… — (театр або концертний зал).

    IV. Підсумок уроку
    • Що цікавого ви дізналися на уроці?
    • Які споруди вам сподобались?
    Якщо є можливість, моделі на деякий час варто залишити на столах, щоб діти ще раз розглянули їх і погралися з ними.

    УРОК 51. Тема. Конструювання з деталей набору будиночків різної складності за малюнком та власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
