Урок 5 Тема. Народна казка. «Сторож савани» (кенійська казка), зарубіжна література 4 клас

    Урок 5 Тема. Народна казка. «Сторож савани» (кенійська казка), зарубіжна література 4 клас

    Мета: ознайомити дітей з народними казками; на матеріалі творів переконувати в тому, що бажання щастя та прагнення волі, мри про краще життя в усіх народів схожі; виховувати любов до праці, допитливість, доброту і щирість.

    Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 5 Тема. Народна казка. «Сторож савани» (кенійська казка), зарубіжна література 4 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань

    — Назвіть групи казок. (Про тварин; чарівні; соціально-побутові)

    — У кожній країні у казках живуть «свої» тварини.

    ►Гра «Де хто живе»

    2-4 кл zarub_lit_2-4_2012-217

    III. Повідомлення мети й завдань уроку

    — Казки різних народів світу схожі між собою, тому що бажання щастя та прагнення волі, мрії про краще життя в усіх народів схожі. Всі люди однаково шанують істину і правду, справедливість і геройство, засуджують зло. Усі народи завжди хотіли і хочуть жити в мирі, злагоді й достатку. Народи усіх континентів прагнуть свободи і щастя. І ці прагнення вони передають у казках.

    У кенійській казці «Сторож савани» йдеться про життя звірів у савані. Слухаючи казку, зверніть увагу на специфіку мовлення й мислення негритянського народу Кенії. Підготуйте про це усне повідомлення.

    IV. Робота над новим матеріалом

    1. Первинне ознайомлення зі змістом казки

    — Хто герої казки?

    2. Словникова робота

    Саванажменька
    табунпробурмотів
    пробираєтьсяпідкрадається

     

    З. Бесіда за змістом казки

    — Якою ви уявляєте собі савану?

    — Як живеться звірам і птахам у савані?

    — Назвіть їх. Скористайтеся ілюстраціями.

    — У чому проявилася жорстокість людини, яка з’явилася в савані?

    — Що порадила звірам розумна ящірка?

    — Доведіть, що леопард був хитрим і підступним сторожем.

    — Розкажіть, як він себе вихваляв і як чинив насправді.

    — Чому саме зебри і газелі шукали іншого сторожа? Хто їм відмовив і чому?

    — Перекажіть їхню розмову зі страусом.

    — Доведіть, що страус — відповідальний сторож савани, а газелі і зебри — вдячні звірі.

    — Яке значення мають мудрі поради?

    4. Драматизація казки

    1) Підготовча робота, розподілення ролей.

    Заслуховування усного повідомлення про специфіку мовлення негритянського народу Кенії.

    2) Драматизація казки.

    V. Підсумок уроку

    — Знайдіть мудрі поради в народних прислів’ях.

    • Вовк — поганий сторож овець. (Литовське)

    • Розум від поради кращає. (Ірландське)

    • Віддав лисиці гусей. (Литовське)

    • Хто питає, той не помиляється. (Турецьке)

    — Відшукайте епізоди в казці, які розкривають зміст цих прислів’їв.

    ►Цікаво знати!

    Страуси живуть майже 70 років, їх маса 180-280 кг. Самці африканського страуса заввишки сягають 2 м 74 см. Африканський страус визнаний найшвидшим нелітаючим птахом. Адже він, незважаючи на свою масу, може розвивати швидкість до 70 км/год.

    Страусине яйце важить в середньому до півтора кілограма. У ньому може вміститися тридцять курячих яєць. І хоча товщина шкаралупи яєчка всього півтора міліметра, воно може витримати вагу людини.

    Мале страусеня важить всього півкілограма. Та за добу воно виростає на сантиметр, а за рік набирає 120 кг маси.

     

    Урок 5 Тема. Народна казка. «Сторож савани» (кенійська казка), зарубіжна література 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 4 клас
