УРОК 49. Тема. Будівельний конструктор. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 49. Тема. Будівельний конструктор. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: ознайомити учнів з призначенням будівельного конструктора, формою, розміром деталей, особливостями їх з’єднання; правилами користування.

    Обладнання: будівельний конструктор для кожного учня, ілюстрації із зображенням праці будівельників.

    ХІД УРОКУ 49. Тема. Будівельний конструктор. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організація учнів до уроку

    Діти, уважно послухайте вірш і скажіть, про кого розповідається у ньому.

    Муляр плечима торкнувся хмаринки!
    Дім нам будує — не згає й хвилинки.
    Рівно виводить він стіни в будові.
    В нього підручний напоготові:
    Кран величезний! Сьогодні ще зрання
    Цеглу доставив на риштування.
    З другом таким працювати охота —
    В муляра хутко скінчиться робота:
    Ось домурує останню цеглинку
    І заховається геть за хмаринку!

    II. Мотивація навчально-трудової діяльності

    Люди яких професій ще потрібні, щоб збудувати будинок? (Відповіді дітей.)

    Бесіда про будівництво.
    — Ось муляр укладає цеглу, а монтажник монтує залізобетонні панельні блоки, штукатури штукатурять стіни, теслярі вставляють віконні рами і двері, маляри фарбують стіни і віконні рами, сантехники укладають труби для газу і води, електрики проводять освітлення, бетонники укладають бетон на сходових майданчиках. Крім того, на будівництві працює багато робітників таких професій: машиністи підйомних кранів, бетономішалок, шофери, такелажники, які керують подачею будівельних матеріалів на поверхи, що споруджуються.
    Раніше будівельна техніка була недосконалою і будинок зводили протягом двох—трьох років. Тепер будівельники працюють швидко, бо на будівництві є багато різних машин і механізмів, готових панелей-блоків. Тому будинок можна спорудити за два—три місяці.

    III. Формування нових знань
    — Зараз ми з вами розглянемо картину, на якій зображено будинок, і визначимо складові частини цього будинку: фундамент, стіни, покрівля, вікна, двері, стеля.
    Такий макет будинку ми зможемо виготовити з деталей будівельного конструктора.

    IV. Практична робота

    1. Вправа на визначення деталей «впізнай за малюнком».
    На дошці виставляться один за одним схематичні зображення деталей конструктора; завдання учнів — знайти їх у наборі і показати.

    2. Демонстрування способів з’єднання деталей. Вправляння учнів у з’єднанні окремих блоків.

    V. Підсумок уроку

    1. Бесіда.
    • Хто розповість, для чого потрібен будівельний конструктор?
    • 3 яких деталей можна звести стіни, дах?
    • Як вони з’єднуються?
    • Як треба користуватися набором?

    2. Прибирання робочого місця.

    3. Хвилинка поезії.
    Слухання й обговорення змісту вірша Т. Коломієць.

    Кран підйомний край дороги,
    Мов журавлик довгоногий,
    Мов журавлик-журавель
    Із небачених земель.
    Поверта до мене шию:
    — Полетів би, та не вмію.
    Хоч багато маю сил —
    Я важкий та ще й без крил.
    — Не журись! — вітаю крана, —
    Скоро я дорослим стану
    І змайструю все, як слід, —
    Будеш крано-вертоліт.

    УРОК 49. Тема. Будівельний конструктор. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
