УРОК 47. Тема. Пригоди улюбленого героя дітей — Тома Сойєра, уроки читання 4 клас

    УРОК 47. Тема. Пригоди улюбленого героя дітей — Тома Сойєра, уроки читання 4 клас

    Мета: розширити знання учнів про творчість Марка Твена; ознайомити з новими пригодами в житті Тома; розвивати мислення; збагачувати мову новими словами; розвивати бажання більше знати; виховувати позитивні риси характеру.

    Обладнання: роман Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», зошити.

    Тип уроку: урок позакласного питання.

    ХІД УРОКУ 47. Тема. Пригоди улюбленого героя дітей — Тома Сойєра, уроки читання 4 клас

    I. Організаційна частина

    II. Основна частина

    1. Бесіда.
    — На попередньому уроці ми з вами працювали над уривками з твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». З Томом — головним героєм твору — відбувалося дуже багато цікавих, веселих, незвичайних пригод. І сьогодні на уроці ми ознайомимось ще з деякими пригодами, які сталися в житті Тома Сойєра. А спочатку прочитайте і запишіть тему нашого сьогоднішнього уроку.

    2) улюбленого
    1) пригоди
    4) дітей
    3) героя
    6) Сойєра
    5) Тома

    — Отже, про якого героя ми з вами будемо сьогодні говорити?

    2. Читання уривка твору вчителем («Том грається, воює, ховається»).
    — Над яким уривком у творі Марка Твена ми з вами працювали на попередньому уроці?
    — Прочитайте і запишіть у зошити назву сьогоднішньої пригоди Тома.

    237

    3. Тести за змістом прослуханої частини.

    — Кого витягла старенька з-під ліжка?
    а) Тома;
    б) кішку;
    в) собаку.

    — Що їв Том у коморі?
    а) Варення;
    б) яблука;
    в) повидло.

    — Ким був Сід для Тома?
    а) Другом;
    б) сусідом;
    в) братом.

    — Куди втік Том?
    а) До школи;
    б) гратися;
    в) до товариша.

    — Що перевіряла тітонька Поллі на Томовій сорочці?
    а) Рукав;
    б) ґудзик;
    в) комірець.

    — Якою ниткою Том пришив комірець?
    а) Чорною;
    б) білою;
    в) червоною.

    4. Перевірка тестових завдань, виконаних учнями.
    Фізкультхвилинка

    5. Опрацювання урока.
    — Ви всі уважно слухали текст і дали правильні відповіді на запитання. А зараз самостійно попрацюйте над ще однією пригодою Тома.
    1) Читання вчителем двох абзаців тексту від слів «Заклопотаний війною і коханням…».
    — Що попросив Том у тітки Поллі?
    2) Читання тексту учнями:
    — «ланцюжком»;
    — «буксиром»;
    — за методикою «Небо і земля»;
    — «луною»;
    — самостійне дочитування тексту учнями до кінця.
    3) Постановка запитань до прочитаного учнями.

    6. Малювання словесних малюнків до прочитаного.

    III. Підсумок уроку
    — Що вам сподобалося у поведінці Тома Сойєра?
    — У чому ви б хотіли бути схожими на нього?
    — За які вчинки ви засуджуєте Тома?

    IV. Домашнє завдання
    Прочитати ще один уривок із твору Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», підготуватись до стислого переказу.

    УРОК 47. Тема. Пригоди улюбленого героя дітей — Тома Сойєра, уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
