УРОК 42. Тема. Тематичне оцінювання з розділу «Слово давнє і сьогочасне» (II частина), українська література 5 клас

    УРОК 42. Тема. Тематичне оцінювання з розділу «Слово давнє і сьогочасне» (II частина), українська література 5 клас

    Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок з метою їхньої корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, логічне та асоціативне мислення школярів.

    Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

    Обладнання: тестові завдання.

    Теорія літератури: пейзаж, колискові пісні, пестливі слова, порівняння, літературний портрет.

    ХІД УРОКУ 42. Тема. Тематичне оцінювання з розділу «Слово давнє і сьогочасне» (II частина), українська література 5 клас

    I. Мотивація навчальної діяльності
    Повідомлення теми й мети уроку.

    II. Інструктаж до написання тестових завдань

    III. Написання тестової контрольної роботи

    Варіант І

    I—II рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. Батько з оповідання А. Тесленка «Школяр» лаяв школу за те, що:
    а) вчителі ставили погані оцінки його сину;
    б) за навчання треба платити;
    в) вчителі вимагають купляти шкільну форму й носити її.

    2. Допишіть речення:
    Пейзаж — це …

    3. З’ясуйте, який художній засіб ужито у цих поетичних рядках:
    Місяць яснесенький
    Промінь тихесенький
    Кинув до нас.
    Спи ж, мій малесенький,
    Пізній бо час.

    III рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте Миколку, героя оповідання А. Тесленка «Школяр», ввівши і його портрет.

    2. Визначте головну думку оповідання М. Коцюбинського «Ялинка».

    IV рівень
    (Правильна, ґрунтовна відповідь — 5 балів.) Напишіть невелику розповідь про письменника чи письменницю, життя і творчість яких вразили вас якнайбільше. Свій вибір обґрунтуйте.

    Варіант II

    I—II рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. Учитель з оповідання А. Тесленка «Школяр» подарував Миколці:
    а) хорошу книжку;
    б) чобітки;
    в) скрипку.

    2. Допишіть речення:
    Портрет — це …

    3. З’ясуйте, який художній засіб ужито у цих рядках:
    На обидва боки від дороги, скільки скинеш оком, розстелилося поле, вкрите снігом, мов білою скатеркою.

    III рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте Василька з оповідання М. Коцюбинського «Ялинка», ввівши і його портрет.

    2. Визначте головну думку вірша Лесі Українки «Колискова» й особливості колискових пісень як жанру.

    IV рівень
    (Правильна, ґрунтовна відповідь — 5 балів.)
    Порівняйте школу і школярів в оповіданнях А. Тесленка «Школяр», І. Франка «Грицева шкільна наука» та сучасних.

    VI. Підсумок

    УРОК 42. Тема. Тематичне оцінювання з розділу «Слово давнє і сьогочасне» (II частина), українська література 5 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти української літератури 5 клас
