Урок 4 Тема. Легенди і міфи народів світу. «Робін Гуд» (англійська легенда), зарубіжна література 4 клас

    Урок 4 Тема. Легенди і міфи народів світу. «Робін Гуд» (англійська легенда), зарубіжна література 4 клас

    Мета: ознайомити учнів з англійською легендою, з її героєм Робіном Гудом, невтомним борцем проти завойовників і грабіжників, улюбленцем простого люду, захисником бідняків; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, емоційну сферу почуттів; формувати особистість, здатну на добрий вчинок.

    Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 4 Тема. Легенди і міфи народів світу. «Робін Гуд» (англійська легенда), зарубіжна література 4 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань

    ►Дидактична гра «Що я чую, що я бачу»

    Учитель читає вірш, об’єднує дітей у дві групи і пропонує колективно обговорити завдання:

    1-га група — назвіть все, що бачили (в уяві), коли слухали вірш;

    2-га група — назвіть все, що чули, коли слухали вірш.

    Наприклад:

    …Ранком зимовим
    діброва мовчала
    наче замерзла, сумна.
    Тільки рясним верховіттям шептала
    вічнозелена сосна…
    Леся Українка «Сосна»

    — Дошка поділена навпіл, на ній — запис:

    Що я бачу?
    Білий іскристий сніг
    Сумні дерева
    Зелену сосну

    Що я чую?
    Шарудіння, шелест верховіття
    Подих легенького вітерця

    III. Повідомлення мети й завдань уроку

    — Кожен народ має улюблених героїв, створених або багатою художньою уявою (персонажі казок, міфів, легенд) або реальних людей.

    Героєм англійського народу став Робін Гуд. Старовинні англійські народні легенди по-різному розповідають історію його походження: то він йомен — вільний селянин, то нащадок лісника й уславленого лучника, а то взагалі його вважають графом, якого скривдили жорстокі вороги.

    IV. Робота над новим матеріалом

    1. Первинне ознайомлення зі змістом твору

    — Про які часи йдеться в легенді?

    — Хто її дійові особи?

    2. Словникова робота

    Графствохащіпростак
    йоменшерифзапхикав
    стійлашибеницяпазуха
    дрюктемницястражники
    чередаяловичинавдосталь
    статоккошель

     

    Читання слів «луною» за вчителем, потім — мовчки.

    — Доберіть синоніми до слів запхикав, вдосталь, статок.

    — Знайдіть пояснення деяких слів після твору.

    3. Робота над змістом легенди

    Повторне читання.

    — Знайдіть на мапі Європи країну, де народився наш герой. (Розповідь учителя про Англію.)

    — Прочитайте внизу пояснення слова йомен.

    — Ноттінгемське графство розташоване в Північній Англії. Саме тут і знаходиться славнозвісний Шервудський ліс. {Демонстрування на мапі.)

    — Прочитайте, який статок мав Віллі

    — Що примусило Віллі покинути рідний дім?

    — Яким хлопчиком ріс Робін?

    — Складіть словесний портрет хлопчика. Скористайтеся текстом підручника.

    — За що його поважали бідні люди?

    — Ким поповнювалась дружина вільних стрільців?

    — За що Робін Гуд незлюбив королівського шерифа?

    — Розкажіть, як Робіну Гуду вдалося розвідати, чи міцні замки в темницях і чи багато там охоронців.

    4. Вибіркове читання

    — Зачитайте уривки, де описано, як Робін Гуд перехитрив шерифа.

    — Яким насправді був Маленький Джоне? Зачитайте.

    — Що послужило пропуском Маленькому Джонсу до Ноттінгема?

    — А пропуском у Ноттінгем був перстень шерифа.

    5. Складання міркування

    — Чому шериф погодився піти з незнайомим хлопцем? Як це характеризує шерифа?

    — Поміркуйте, чому англійський народ зберіг у своїй пам’яті розповіді про Робіна Гуда.

    — Чим схожі Робін Гуд і український герой Устим Кармелюк?

    V. Підсумок уроку

    — Які частини легенди були для вас напруженими, а які — викликали піднесені, радісні почуття?

     

    Урок 4 Тема. Легенди і міфи народів світу. «Робін Гуд» (англійська легенда), зарубіжна література 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 4 клас
