УРОК 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: вчити дітей плетіння «косичкою» та створювати з плетіння різноманітні іграшки; розвивати творчість, фантазію; виховувати естетику у художньо-трудовій діяльності.

    Обладнання: стрічки, шнур, іграшки з плетіння, смужки кольорового паперу, клей, ножиці.

    ХІД УРОКУ 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організація класу

    Учитель. Яка у нас є традиція давня?

    Учні. Приходити в клас із домашнім завданням!
    З’ясовуємо підготовленість учнів до заняття (необхідні матеріали, інструменти).

    II. Мотивація навчально-трудової діяльності

    Учитель. Українцям притаманні такі риси, як господарська кмітливість, винахідливість, уміння застосовувати навіть стару використану річ, не викидаючи її на смітник. Сьогодні ми будемо виготовляти іграшки з використаного матеріалу. Це капронові стрічки, шнурки, тасьми із старих речей, які ви принесли з дому.

    III. Актуалізація знань учнів
    — Діти, хто з вас вже вміє плести «косичкою»?
    Зараз Оксанка продемонструє нам усім, як вона, розділяючи волосся на три частини, заплітає косичку.
    — Ось чому спосіб плетіння у три стрічки чи вервечки називають «косичкою». Учні, які вміють вже плести, допомагатимуть своїм однокласникам. Плести косичку будемо парами: один — тримає, інший — плете, а потім навпаки.

    IV. Послідовність трудових дій

    Для плетіння візьміть стрічки (шнурки, тасьми), підрівняйте, складіть разом і з одного кінця зав’яжіть вузлик (показ).

    Учитель демонструє спосіб плетіння безпосередньо на капронових стрічках, діти почергово закріплюють послідовність трудових дій.
    — Переплетені стрічки (шнурки, тасьми) у кінці зав’язуємо вузликом. А тепер із цих косичок будемо виготовляти іграшки. А які саме — ви зараз відгадаєте.

    В’ється вірьовка, на кінці — голівка. (Змія)

    П’ять метеликів літають
    І на квіточки сідають.
    Прилетів ось ще один,
    Сів на квіточку і він.
    Полічимо швидко всіх,
    Цих метеликів прудких. (5 + 1 = 6 метеликів)

    Зловив Василько наш сім риб.
    Одна з них в воду раптом — стриб!
    Відповідайте, рибок скільки
    Тепер зосталась у Василька? (7 – 1 = 6 рибок)

    V. Самостійна робота учнів
    1. Розгляд іграшок з плетінки.
    2. Показ склеювання.
    3. Повторення правил роботи з ножицями і клеєм.
    4. Вибір способу виконання виробу.
    5. Практична робота.

    VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

    1. Розгадування кросворда.
    Зліва направо написані слова, в яких пропущено по одній букві. Вставте ці букви. Згори вниз прочитайте слово-ключ. Визначте, які назви предметів чи явищ належать до живої природи, а які — до неживої.

    2. Пропоную вдома виготовити за допомогою плетіння іграшки «Павучок», «Горобчик», «Равлик».

    VII. Прибирання робочих місць
    Ножиці, клей, залишки стрічок — у папку, обрізки — у визначене для сміття місце.

    УРОК 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
