УРОК 38. Тема. Хто міняє, той нічого не має, уроки читання 3 клас

    УРОК 38. Тема. Хто міняє, той нічого не має, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: А. Григорук «Хто міняє, той нічого не має».

    Мета: розкрити повчальний підтекст твору; удосконалювати уміння визначати риси характеру героя, навички виразного читання діалогів за особами; збагачувати мовлення учнів прислів’ями, порівняннями; формувати уміння складати зв’язну розповідь за малюнками; виховувати відповідальність за свої вчинки.

    Обладнання: збірка творів А. Григорука.

    ХІД УРОКУ 38. Тема. Хто міняє, той нічого не має, уроки читання 3 клас

    I. Організація класу

    Учитель
    У світі відбуваються всякі дива,
    Всілякі забави та чудеса,
    І манять, і кличуть нас різні прикраси,
    І зваблюють око…
    А ти зупинись, обміркуй, не поспішай,
    Свої прикраси ти на інші не міняй!

    II. Читання прислів’я. Передбачення
    Хто міняє, той нічого немає.
    — Як ви гадаєте, про що йтиметься на сьогоднішньому уроці?

    III. Мовно-логічна розминка

    1. Читання скоромовки.

    Дід Данило ділив диню:
    Дольку — Дімі, дольку — Діні.

    2. Читання пірамідок слів.

    Часуложка
    рукидідусь
    нібинебо
    милонавіть
    людиграти

     

    3. Ідучи за цифровими підказками, прочитайте прислів’я. Поясніть його значення.
    1 хотів 4 а
    6 смішно 2 зробити
    5 вийшло 3 спішно

    4. Читання зашифрованого запису.
    — Ідучи за стрілками, прочитайте запис.

    289

    (Анатолій Григорук)
    — Чи відомо вам ім’я цього письменника?
    — Які його твори ми вже вивчали?

    IV. Ознайомлення із статтею «Анатолій Григорук»
    Самостійне читання статті.
    — Де народився письменник? Чим цікаві твори А. Григорука?
    — Сьогодні ми продовжимо наше знайомство із цікавими та захоплюючими історіями, які пропонує нам А. Григорук.

    V. Опрацювання оповідання А. Григорука «Хто міняє, той нічого не має»

    1. Робота над заголовком.
    — Як ви розумієте це прислів’я?
    — Як, на вашу думку, про що йтиметься в цьому оповіданні?

    2. Читання тексту комбінованим способом.
    Спочатку читає учитель; діалоги — заздалегідь підготовлені учні. Відповіді на питання.
    — Хто головний герой оповідання?
    — Як, на вашу думку, що спонукало хлопчика міняти усі ці речі?

    3. Словникова робота.
    Читання колонок слів на одному диханні.

    Лежавбульбахи
    прикладавдудочка
    буркнувкілечко
    обміркуваввітрячок
    побачивстовп
    вигукнувскарб

     

    Покушпелив — пішов, здіймаючи куряву.
    Здибав — зустрів.
    Запопав — роздобув.

    4. Повторне читання. Читання вголос (по абзацах).
    — Із ким зустрівся Дениско?
    — Хто першим запропонував мінятися?

    5. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
    — Чим займався Дениско, поки не зустрів приятеля Тимця?
    — Як звернувся хлопець до свого приятеля?
    — Зачитайте розмову, яка відбулась між хлопчиками.
    — Чи надовго зацікавили Дениска мильні бульбашки?
    — Що знову привернуло його увагу?
    — Що Дениско запропонував Костику?
    — Чим кулька Гафійки була такою особливою?
    — Що трапилося з кулькою?
    — Які риси характеру Дениска виявилися під час його розмови з Тимцем, Костиком, Гафійкою?
    — Кого із героїв стосується прислів’я: «Хто міняє, той нічого не має».
    — Зачитайте інші прислів’я, які є в цьому оповіданні.
    — Кому вони адресовані?

    6. Творча робота.
    За малюнком складіть план розповіді.

    7. Читання діалогів за особами.

    VI. Підсумок уроку
    — Який висновок ви зробили для себе з цього оповідання?

    УРОК 38. Тема. Хто міняє, той нічого не має, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
