Урок 34. Тренувальні вправи у написанні, звуко-буквеному аналізі слів з м’якими приголосними. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

Урок 34. Тренувальні вправи у написанні, звуко-буквеному аналізі слів з м’якими приголосними. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

Мета: поглибити знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; вчити позначати м’якість приголосних знаком м’якшення (ь); розвивати зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку 34. Тренувальні вправи у написанні, звуко-буквеному аналізі слів з м’якими приголосними. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Учні читають складені казки.

2. Гра «Віконечка»

  • Вставте пропущені я, ю, є. Підкресліть букви, якими позначені м’які приголосні звуки.

Гал…, т…льпан, ранн…, Л…дмила, Вал…, трет…, кл…ч, л…ди, Ол…, за…ць, Тол…, школ…р, Натал….

  • Поділіть на склади дужками знизу слова — імена людей.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 49-50)

Вправа 136
Учні читають вірш, виписують слова зі знаком м’якшення, пояснюють їх написання.

  • Поділіть ці слова для переносу.

Слово про слово

Гаптувати — вишивати шовковими, вкритими тонким шаром золота чи срібла нитками.

Вправа 137
Учні списують слова, поділяючи їх для переносу.

  • У кожному слові назвіть м’який приголосний звук, позначений двома буквами.

Відповідайте так: «У слові батько м’який звук [т’] позначено двома буквами — “те” і “знаком м’якшення”».

Вправа 138
Учні відгадують загадку, виконують звуко-буквений аналіз виділеного слова за зразком.

  • Знайдіть у загадці двоскладове слово, яке не можна поділити для переносу. (Її) Чим цікаве це слово?

Вправа 139
Учні читають прислів’я, вставляючи пропущені букви.

  • Запам’ятайте написання виділених слів.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Добери слово»

  • Доповніть речення потрібними за змістом словами.

Від нашого села до Києва далеко, а до Харкова — …

2. Гра «Допоможи Незнайкові»

  • Прочитайте. Знайдіть і виправте помилки, допущені Незнайкою у диктанті.

Осінь, окун, пенки, пальто, серпень, тільки, у ньйого, сьйогодні, альбом, колори, тінь, маленький, знайомий, бадьорий, синька.

  • З окреими словами (на вибір) складіть розповідне, питальне і спонукальне речення. Запишіть їх.

3. Робота над прислів’ями

  • Прочитайте прислів’я. Як ви його розумієте?
  • Підкресліть букви, що позначають тверді приголосні.

• Мудрим ніхто не народився, а навчився.

  • Підкресліть букви, що позначають м’які приголосні.

• Биків люблять за роги, а людину — за слово.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  • Чого навчалися на уроці?
  • Які букви позначають м’який звук у слові альбомі

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 50, вправа 140.

Урок 34. Тренувальні вправи у написанні, звуко-буквеному аналізі слів з м’якими приголосними. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

Повернутись на сторінку Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік