УРОК 34. Тема. Як з’явились квіти незабудки?, уроки читання 3 клас

    УРОК 34. Тема. Як з’явились квіти незабудки?, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: І. Камінець «Про що розповіли незабудки».

    Мета: закріплювати знання про особливості чарівних казок, вміння визначати головну дійову особу й характеризувати її; удосконалювати уміння читати за особами, передавати почуття мовців і своє ставлення до прочитаного.

    Обладнання: ілюстрації із зображенням квітів, картки-«блискавки».

    ХІД УРОКУ 34. Тема. Як з’явились квіти незабудки?, уроки читання 3 клас

    І. Формування читацьких навичок

    1. Читання слів із карток-«блискавок».
    Ромашка, волошка, чорнобривці, нагідки, жоржини, незабудки.

    2. Читання плутанки.

    259

    II. Повідомлення теми і мети уроку, мотиваційна підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу
    — Напевно, ви здогадалися, що сьогодні на уроці ми будемо говорити про квіти. Недаремно сьогодні в нас їх цілий квітник.

    Квітів, як піску у морі,
    Листя у зеленім борі.
    Щоби їх перелічити,
    Треба двісті років жити!
    Любіть квіти, любі діти,
    Гру барвистих кольорів,
    Це окраса наших парків,
    Наших шкіл і всіх дворів.

    — І сьогодні на уроці з казки Ігора Калинця ми довідаємося, про що ж насправді розповіли незабудки.

    III. Робота над казкою

    1. Читання казки вчителем.
    — Назвіть дійові особи казки. Від чийого імені ведеться розмова?

    2. Читання мовчки.
    Підготуватися до виразного читання за особами.

    3. Бесіда за змістом.
    — Як дбала дівчинка про квіти?
    — Яка біда була у дівчинки?
    — Чому добра чарівниця вирішила допомогти дівчинці?
    — Яким чином вона допомогла?

    4. Читання казки за особами (автор, квіти, незабудки, гайовик). Під час читання передайте відповідні почуття.

    5. Словникова робота.
    Літепло — тепла вода.
    Гайовик — лісовик.

    6. Висновки.
    — Наслідуючи приклад дівчинки, спробуйте й ви навесні посадити квіти.

    Посадіть квіти біля школи,
    Щоб на цілий білий світ
    Усміхалась щира доля
    І квітковий ніжний цвіт.

    IV. Підсумок уроку
    — З якою казкою ви познайомилися?
    — Хто її автор?
    — Які ознаки чарівності є в цій казці?
    — Чим сподобалася вам казка?

    V. Домашнє завдання
    Знайти та прочитати казки та легенди про інші квіти.

    УРОК 34. Тема. Як з’явились квіти незабудки?, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
