УРОК 34. Тема. Узагальнююча практична робота. Елементи паркового мистецтва. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    УРОК 34. Тема. Узагальнююча практична робота. Елементи паркового мистецтва. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Мета: перевірити рівень знань учнів з теми «Людина і художнє довкілля»; оформити квітник за допомогою розсади; розвивати вміння працювати з садово-городнім інвентарем; виховувати почуття колективізму, повагу до товаришів.

    Обладнання: садово-городній інвентар: граблі, лопата, сапа; розсада.

    ХІД УРОКУ 34. Тема. Узагальнююча практична робота. Елементи паркового мистецтва. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    I. Організація учнів класу

    II. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці ми перевіримо рівень знань з теми «Людина і художнє довкілля» за допомогою тестових завдань. Оформимо квітник, який за нами закріплено. Будемо розсаджувати розсаду, яку ви виростили.

    III. Робота над темою уроку

    1. Тестові завдання.

    1) Художня вишивка — це…:
    а) вишивання кольоровими нитками на полотні різних орнаментів;
    б) дрібний ремонт одягу;
    в) шов «уперед голку».

    2) Оздоблення деревини — це…:
    а) розпис, різьба, столярство;
    б) різьба, випалювання, вишивка;
    в) різьба, розпис, випалювання;

    3) Які матеріали використаємо при лозоплетінні?
    а) Шило, прутики лози, дощечка;
    б) клей, ножиці, шило;
    в) папір, клей, ножиці.

    4) Які геометричні фігури використовують при будівництві архітектурних споруд у країнах Сходу?
    а) Призма, конус, куб;
    б) куля, призма, куб;
    в) куля, циліндр, конус.

    2. Колективна перевірка тестових завдань.

    3. Практична робота.

    а) Повторення правил техніки безпеки під час роботи з садово-городнім інвентарем.
    • Інвентар розміщуй тільки у відведеному місці.
    • Під час відпочинку складай так, щоб не поранитися: граблі клади зубцями до землі, сапи і лопати — гострою частиною до землі, поряд став відро та поливалку.
    б) Поділ класу на групи.
    I група — готує ділянку для висаджування розсади (перекопує, подрібнює великі грудки землі граблями, вирівнює ділянку);
    II група — робить борозенки і висаджує розсаду.

    IV. Підсумок уроку
    — Молодці, діти! Сьогодні ви старанно попрацювали, і наш квітник має гарний і привабливий вигляд. Але ви ще повинні запам’ятати народну приказку: «Вчасно не виполеш бур’яни — потім не вибереш».
    — Як ви розумієте зміст цієї приказки?
    І щоб наша ділянка милувала око наше та всіх оточуючих, ми її постійно будемо доглядати: поливати, підживлювати, виполювати бур’яни.

    УРОК 34. Тема. Узагальнююча практична робота. Елементи паркового мистецтва. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
