УРОК 33. Тема. Доля карає тих, у кого очі завидющі, а руки — загребущі, уроки читання 3 клас

    УРОК 33. Тема. Доля карає тих, у кого очі завидющі, а руки — загребущі, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: В. Скомаровський «Чому в морі вода солона».

    Мета: залучити дітей до висловлення припущень щодо смислу заголовка казки; вчити характеризувати й порівнювати дійових осіб; удосконалювати уміння виразно читати; висловлювати оцінні судження.

    ХІД УРОКУ 33. Тема. Доля карає тих, у кого очі завидющі, а руки — загребущі, уроки читання 3 клас

    І. Мовно-фонетичні вправи

    1. Чистомовки.

    За-за-за — в ліс пішла коза.
    Зу-зу-зу — погодуй козу.
    За-за-за — йди додому, коза.

    2. Скоромовка.
    Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок — сорок морок.

    II. Перевірка домашнього завдання
    3—4 учні переказують казку.
    — Чого нас вчить казка?
    — Чи правильно вчинив Ходитут, закликаючи у свідки вогняну пір’їну?

    III. Опрацювання твору В. Скомаровського «Чому у морі вода солона»

    1. Бесіда.
    — На попередньому уроці ми познайомилися з літературною казкою, з прозовим твором. Але Вадим Скомаровський написав казку у формі вірша.

    2. Читання казки вчителем.
    — Дайте відповідь на запитання: «Чому у морі вода солона?»

    3. Читання вірша учнями.
    — Оберіть тему казки.
    1) Доля карає тих, у кого очі завидющі, а руки — загребущі.
    2) Дружбу дружбою шукають.
    3) Яке частування, таке й дякування.

    4. Словникова робота.

    Фелюга — невеличке парусне судно.
    Сваволя — беззаконня.
    Жорна — камінці, які мелють.

    5. Виразне читання учнями казки. Бесіда за змістом.
    — Що в казці розповідається про дитинство?
    — Яке горе спіткало сім’ю?
    — Як до цього поставилися брати?
    — Як скористалися чудовою знахідкою молодший брат, а як — старший?
    — Чому в морі вода солона?

    6. Порівняльна характеристика братів.
    — Назвати, які риси характеру притаманні братам.
    Лагідний, щедрий, добрий, жадний, завидющий, загребущий, терплячий.

    Фізкультхвилинка

    Ми — берізки і кленці,
    В нас тоненькі стовбурці.
    Ми в стрункі стаєм рядки,
    Випрямляєм гілочки,
    Дістаємо промінці.
    Хилять свіжі вітерці
    Вліво-вправо стовбурці,
    Ще й верхівки кожен раз
    Хиляться вперед-назад.

    7. Робота над виразністю читання.
    — Передайте своє ставлення до дійових осіб казки.

    IV. Підсумок уроку
    — Яку літературну казку читали? Назвіть її автора.
    — Назвіть головну думку казки.
    — Пригадайте інші казки, в яких засуджується жадібність, скупість.

    V. Домашнє завдання
    Виразно читати казку, відповідати на запитання підручника.

    УРОК 33. Тема. Доля карає тих, у кого очі завидющі, а руки — загребущі, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
