УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

  УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

  Мета: ознайомити учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу — плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак.

  Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці.

  ХІД УРОКУ 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

  I. Організація учнів класу

  Всі почули ви дзвінок,
  Він покликав на урок.
  Кожен з вас вже постарався —
  До уроку приготувався.
  Тож девіз тепер згадаймо
  І урок вже починаймо.

  Девіз уроку діти говорять хором:

  Руки твої — найкращий скарб,
  Коли умієш їм дати лад.

  II. Повідомлення теми і мети уроку

  1. Перевірка готовності учнів до уроку.

  2. Актуалізація опорних знань.
  — Що таке предмети побуту?
  — Назвіть, які ви знаєте предмети побуту?
  — Якими предметами ви користуєтесь найчастіше?

  3. Розгадування кросворду.
  — Сьогодні на уроці ми спробуємо виготовити один із предметів побуту, який є в кожній хаті. А який, ви дізнаєтесь, коли правильно заповните клітинки кросворду.

  657

  III. Робота над темою уроку

  1. Бесіда.
  — Так, сьогодні ми будемо виготовляти килим.
  Все необхідне — клей, ножиці, картон, лінійки, олівці — у вас є. Але найголовніше, що нам потрібно сьогодні на уроці — це справжні роботящі руки, терпіння і працьовитість. І річ вийде красивою і привабливою.

  2. Розгляд зразків виготовлених килимків.
  —Уважно розгляньте зразки і скажіть, що найпотрібніше для сьогоднішнього уроку? (Клей, ножиці, кольоровий картон, і найголовніше — людські руки)

  3. Слухання казки.
  Жили-були у шухляді клей, ножиці і папір. Вони щодня сперечались між собою, хто з них найпотрібніший, найголовніший. Якось шухляду хтось висунув, і її мешканці побачили свого господаря-хлопчика. Він брав ножиці і вирізав ними деталі з паперу. Потім клеєм наклеював їх. Вийшов гарний кольоровий листочок з метеликом.
  Усі залишились задоволені, бо зрозуміли, що найголовніша тут — людина, її вмілі руки. Отож, коли папір, клей і ножиці повернулися у шухляду, сперечатись їм уже не хотілося. Усі вони бажали, щоб їх швидше взяли до роботи.

  4. Повторювання правил роботи користуванням ножицями і клеєм (див. урок 1).

  5. Практична робота учнів.

  658

  IV. Підсумок уроку
  — Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
  — Що робили протягом уроку?
  — Чи ви задоволені своєю роботою?
  — Може, хтось вважає, що міг би працювати краще? Оцінювання виконаних робіт за «шкалою оцінювання». Організація виставки дитячих робіт.

  УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

  Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

  Комментарии закрыты.