УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Мета: ознайомити учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу — плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак.

    Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці.

    ХІД УРОКУ 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    I. Організація учнів класу

    Всі почули ви дзвінок,
    Він покликав на урок.
    Кожен з вас вже постарався —
    До уроку приготувався.
    Тож девіз тепер згадаймо
    І урок вже починаймо.

    Девіз уроку діти говорять хором:

    Руки твої — найкращий скарб,
    Коли умієш їм дати лад.

    II. Повідомлення теми і мети уроку

    1. Перевірка готовності учнів до уроку.

    2. Актуалізація опорних знань.
    — Що таке предмети побуту?
    — Назвіть, які ви знаєте предмети побуту?
    — Якими предметами ви користуєтесь найчастіше?

    3. Розгадування кросворду.
    — Сьогодні на уроці ми спробуємо виготовити один із предметів побуту, який є в кожній хаті. А який, ви дізнаєтесь, коли правильно заповните клітинки кросворду.

    657

    III. Робота над темою уроку

    1. Бесіда.
    — Так, сьогодні ми будемо виготовляти килим.
    Все необхідне — клей, ножиці, картон, лінійки, олівці — у вас є. Але найголовніше, що нам потрібно сьогодні на уроці — це справжні роботящі руки, терпіння і працьовитість. І річ вийде красивою і привабливою.

    2. Розгляд зразків виготовлених килимків.
    —Уважно розгляньте зразки і скажіть, що найпотрібніше для сьогоднішнього уроку? (Клей, ножиці, кольоровий картон, і найголовніше — людські руки)

    3. Слухання казки.
    Жили-були у шухляді клей, ножиці і папір. Вони щодня сперечались між собою, хто з них найпотрібніший, найголовніший. Якось шухляду хтось висунув, і її мешканці побачили свого господаря-хлопчика. Він брав ножиці і вирізав ними деталі з паперу. Потім клеєм наклеював їх. Вийшов гарний кольоровий листочок з метеликом.
    Усі залишились задоволені, бо зрозуміли, що найголовніша тут — людина, її вмілі руки. Отож, коли папір, клей і ножиці повернулися у шухляду, сперечатись їм уже не хотілося. Усі вони бажали, щоб їх швидше взяли до роботи.

    4. Повторювання правил роботи користуванням ножицями і клеєм (див. урок 1).

    5. Практична робота учнів.

    658

    IV. Підсумок уроку
    — Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
    — Що робили протягом уроку?
    — Чи ви задоволені своєю роботою?
    — Може, хтось вважає, що міг би працювати краще? Оцінювання виконаних робіт за «шкалою оцінювання». Організація виставки дитячих робіт.

    УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
