Урок 32. Тема. Джозеф Редьярд Кіплінг «Слоненя», зарубіжна література 2 клас

    Урок 32. Тема. Джозеф Редьярд Кіплінг «Слоненя», зарубіжна література 2 клас

    Мета: дати короткі відомості про життя і творчість англійського письменника Д. Р. Кіплінга; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до природи, спостережливість, допитливість.

    Обладнання: портрет Д. Р. Кіплінга; малюнки слона, жирафи, страуса, крокодила, павіана, гіпопотама; ілюстрації з краєвидами природи Африки; підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 32. Тема. Джозеф Редьярд Кіплінг «Слоненя», зарубіжна література 2 клас

    I. Емоційне налаштування на урок

    Затишно дітям в пазусі казок.
    Отак би й слухав про царя Салтана
    або про те, як весело козак
    обманював турецького султана.
    Про карих коней з полуменем грив,
    про чаклуна, що все на світі може.
    І хто б там що кому не говорив,
    а згине зло і правда переможе!…
    Ліна Костенко

    — І дорослі, й діти хочуть вірити в диво, у те, що добро перемагає зло, і все буде гаразд.

    II. Повідомлення теми й мети уроку

    — Чи легко бути письменником? Чи замислювались ви коли-небудь, як люди стають письменниками?
    — Що може бути поштовхом, щоб у людей розвинувся талант до написання творів?
    — Сьогодні ми з вами ознайомимося з творчістю Д. Р. Кіплінга та опрацюємо його казку «Слоненя».

    1. Розповідь учителя про творчість Д. Р. Кіплінга

    2. Виразне читання казки вчителем

    3. Словникова робота. Робота в зошиті

    — Прочитайте слова правильно і швидко («луною», за вчителем). Поясніть значення слів: давноминулі, завбільшки, погойдувати, Африка, страусиха, довготелесий, гіпопотам, павіан, жираф, рівнодення.

    На мапі учитель демонструє Африку, ілюстрації із зображенням природи цієї країни, малюнки згаданих у творі тварин і птахів.

    4. Складання опису слона за малюнком. Робота в зошиті

    5. Розповідь учителя про слона

    6. Читання твору учнями мовчки. Робота в зошиті

    Під час читання проводимо гру «Губи» (читання таким чином, щоб губи під час читання не ворушилися).

    — Яким було слоненя?

    7. Повторне читання казки «ланцюжком»

    — Де жило слоненя?
    — Що цікавило його?
    — Яким воно було?
    — Як реагували звірі на його запитання?
    — Чому саме так?
    — Що йому порадила пташка Колоколо? (Прочитати.)

    8. Вправи на розвиток швидкості читання

    1) Гра «Хто швидше?». Робота в зошиті

    — Знайдіть і прочитайте, яких прикметників ужив автор до слів:

    • ніс (пухкенький, гарненький);
    • цікавість (невситима);
    • тітка (довгонога);
    • дядько (довготелесий);
    • копито (тверде, міцне);
    • дині (солодкі);
    • ранок (чудовий);
    • свято (весняне);
    • слоненя (цікаве й допитливе).

    2) Гра «Чи були такі речення в казці?». Робота в зошиті

    • « Ну, прощавайте! Піду я до великої сірозеленої річки Лімпопо ». (Так)
    • «А що крокодил їсть на вечерю? ». (Ні)
    • «А жило Слоненя в Африці, й цілу Африку воно заповнило своєю невсипущою цікавістю». (Так)
    • Слоненя взяло із собою сто фунтів яблук. (Ні).

    9. Стислий переказ казки. Робота в зошиті

    10. Подискутуймо!

    — Чи є користь від цікавості?

    III. Узагальнення й систематизація знань.

    Робота в зошиті

    — Який епізод казки запам’ятався найбільше?
    — Висловте своє ставлення до прочитаного. Що саме сподобалося в казці? Чому? Що не сподобалося?
    — Чого вчить ця казка?

    IV. Підсумок уроку

    — Як ви ставитесь до вчинків Слоненяти?
    — Як на його місці вчинили б ви?
    — Що нового ви відкрили для себе?
    — Поцікавтеся творчістю Д. Р. Кіплінга. Дочитайте казку до кінця.

    Урок 32. Тема. Джозеф Редьярд Кіплінг «Слоненя», зарубіжна література 2 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 2 клас
