УРОК 31. Тема. Скільки буває вітрів? Узагальнення знань за розділом, уроки читання 3 клас

    УРОК 31. Тема. Скільки буває вітрів? Узагальнення знань за розділом, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: С. Жупанин «Сім вітрів».

    Мета: допомогти учням усвідомити, який характер мають вітри, позитивні чи негативні це герої, підтвердити текстом ці думки; формувати уміння творити віршовані рими; узагальнити значення розділу «Вірші про світ природи і дитинства».

    Обладнання: картки зі словами.

    ХІД УРОКУ 31. Тема. Скільки буває вітрів? Узагальнення знань за розділом, уроки читання 3 клас

    І. Організація класу

    Учитель
    Ой, радісний, веселий нині день,
    Він сповнений усмішок і пісень!
    Співає пташка у гаю,
    Дитя радіє: в школу йду.
    А з ним легенький вітерець
    Прямує тихо навпростець,
    І посміхаються вони:
    Як весело їм разом йти,
    І дарувати всім привіти,
    І утішатись, і радіти.

    II. Вправи з розвитку мовлення

    1. — Вітерець мандрував та мандрував. А діткам таку вправу запропонував.
    Вправа «Голосно-тихо» (вправляння у зміні сили голосу і темпу вимовляння)

    В сінокосах, в срібних росах,
    Заросився бусол босий.
    Сонце блисне — бусол висохне.

    2. Читання анаграм.

    Нцесо, одщ, рахма, тевір.

    III. Опрацювання вірша С. Жупанина «Сім вітрів»

    1. Виразне читання вірша вчителем.
    — Скільки вітрів зустрів хлопчик?

    2. Самостійне читання.

    3. Аналіз замісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
    — Чому автор говорить, що сім вітрів, як сім братів?
    — Зачитайте, де бував другий вітер.
    — Де гостював четвертий?
    — Куди завітав шостий?

    4. Вправи для вдосконалення читацьких навичок.
    1) Читання «ланцюжком».
    2) Читання колонок слів (вправа для очей).
    — Спочатку читаємо слово у лівій колонці, а потім — у правій.

    Зустрівкузні
    взявдружні
    розбудивврожайні
    косиввранці
    зібравланці
    розвеселивдомену
    збудивквартиру
    сіявароматом
    гостювавораницю
    минувпшеницю
    завтралюдям

    3) Гра «Так — ні».
    • Перший вітер був у кузні.
    • Другий — у пекарні.
    • Третій гостював у ланці.
    • Четвертий — на комбайні.
    • П’ятий завітав у сад.
    • Шостий вітер з ферми линув.
    • Сьомий вітер — в ораницю.

    5. Творча робота.
    — Як, на вашу думку, чи є у цих семи братів ще й інші брати?
    — Що б ви про них могли нам розповісти, де ви їх ще зустріли?
    — Поетичне слово автора допомагає нам краще пізнати світ, побачити в ньому незвичайне.
    Саме вірші Жупанина — неходжені стежини в світ, де панує мир і благодать.

    Там на горбочку три смерічки
    Стоять, обнявшись віттям,
    Там на світанку кукурічки
    Наповнюють усе життям.
    Там у грайливому озерці
    Літають-плавають хмарки.
    Там між квітками
    Весела стежка-верховинка.
    Там живуть мурашки, бджілки в мирі,
    Зозулі, дятли і синиці.
    Ростуть ялини, тис, малина,
    Ліщина, груші і суниці.
    А головне — там працьовиті люди
    І весело їм в тому світі бути.

    IV. Узагальнення знань за розділом
    — Ми закінчили з вами цікавий розділ «Вірш про світ природи і дитинства». У цьому розділі ми прочитали вірші про природу, про різні веселі пригоди. А сьогодні настав час перевірити наші знання за допомогою тестів.

    1 варіант

    1. З якого твору ці рядки?
    Гей, травень прийде у дні чудові.
    а) «Що я люблю»;
    б) «Чотири пори року»;
    в) «Співанка про місяці».

    2. Хто автор вірша «Діти й ластівка»?
    а) Наталя Забіла;
    б) Марія Підгірянка;
    в) Дмитро Павличко.

    3. Вірш «Хто сильніший» (Н. Забіла).
    Вітер подививсь на Сонце та й каже:
    а) «Ти програло»;
    б) «Ти перемогло»;
    в) «Ти відійди».

    4. Якого помічника і друга мав Дбайко?
    а) Мопеда;
    б) велосипеда;
    в) візка.

    5. Якою була сестричка Віті?
    а) Вихованою;
    б) чемною;
    в) не вихованою.

    6. Як Н. Забіла назвала осінь у своєму вірші «Чотири пори року».
    а) Сестриця;
    б) молодиця,
    в) працівниця.

    2 варіант

    1. Кому із поетів належать ці рядки:
    Моя рука ніколи і нікому
    Ні кривди, ні біди не принесе ?
    а) А. Костецькому;
    б) Т. Коломієць;
    в) Д. Павличку.

    2. А. Костецький «Не хочу».
    Метелика ловити я не хочу, він…:
    а) сяйво неба;
    б) квітка неба;
    в) краплина неба.

    3. С. Жупанин «Сім вітрів».
    Де гостював четвертий вітер?
    а) В овочевій ланці;
    б) у саду;
    в) на ясній поляні.

    4. А. Качан «Ластівки».
    Від кого ластівки навчилися веселої гри?
    а) Від птахів;
    б) від дорослих;
    в) від дітей.

    5. Т. Коломієць «Чоловічки».
    Хто дістав з дуба жолуді?
    а) Хлопчисько сіроокий;
    б) хлопчисько білочубий;
    в) хнопчисько-весельчак.

    6. Г. Бойко «Як невдаха виступав».
    Що зробили з невдахою-співаком?
    а) Привітали;
    б) набили;
    в) пригостили.

    УРОК 31. Тема. Скільки буває вітрів? Узагальнення знань за розділом, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
