УРОК 31. Тема. Мої улюблені байки, уроки читання 4 клас

    УРОК 31. Тема. Мої улюблені байки, уроки читання 4 клас

    Мета: розширити знання учнів про байку як жанр твору; розвивати читацьку самостійність, навички виразного читання байок та вміння аналізувати і визначати головну думку; виховувати інтерес до літератури, почуття гідності, вміння виправляти не тільки чужі, а й свої помилки.

    Обладнання: виставка творів видатних байкарів (Езопа, Л. Глібова, І. Крилова, О. Пчілки, С. Руданського).

    Тип уроку: урок позакласного читання.

    ХІД УРОКУ 31. Тема. Мої улюблені байки, уроки читання 4 клас

    I. Організаційна частина

    Всі почули ви дзвінок,
    Він покликав на урок.
    Кожен з вас вже постарався,
    До уроку готувався.
    Тож девіз тепер згадаймо
    І урок вже починаймо.

    Девіз уроку.
    Виразно читаємо,
    Чітко відповідаємо,
    Мову свою рідну
    Збагачуємо й розвиваємо.

    II. Повідомлення теми і завдань уроку

    III. Робота над темою уроку

    1. Повторення вивченого про байку.
    — Що таке байка?
    — Чим вона відрізняється від інших жанрів? (Мораллю)
    — Яких видатних байкарів ви можете згадати?

    2. Ознайомлення з книжковою виставкою.

    3. Робота над прислів’ями.
    — Прочитайте прислів’я. Які з них, на вашу думку, можуть бути мораллю до прочитаних байок?
    Чужому лихові не смійся.
    Друг-боягуз гірший за ворога.
    Не такий вовк страшний, як його малюють.
    Після читання кожного прислів’я учні пригадують назву байки та її автора. За бажанням читають байку напам’ять («Чиж і Голуб» Л. Глібова, «Сто вовків» С. Руданського).

    4. Читання та порівняння байок Л. Глібова та І. Крилова.
    — Що ви знаєте про Л. Глібова та І. Крилова?
    Читання учнями байки Л. Глібова «Вовк та Ягня», вчителем — байки І. Крилова «Волк и Ягненок» (російською).
    — Що є спільного у цих байках?
    — Яким ви бачите Вовка? Ягня?
    — Чи могло Ягня нашкодити Вовкові?
    — За що Вовк його сварить?
    — Що засуджується в байці?

    5. Читання байок Езопа.
    — Назвіть найдавнішого байкаря.
    — Чим відрізняються його байки від інших? (Вони написані прозою.) Виразне питання байок Езопа 1—2 учнями.
    — Що спільного є у байок Езопа із байками інших авторів? (Повчальний характер.)

    6. Конкурс на кращого читця байок (різних авторів).

    IV. Підсумок уроку

    УРОК 31. Тема. Мої улюблені байки, уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
