Урок 31. Тверді й м’які приголосні. Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

Урок 31. Тверді й м’які приголосні. Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

Мета: поглибити знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; розвивати зв’язне мовлення; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку 31. Тверді й м’які приголосні. Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 46, вправа 126)

  • Прочитайте записані слова, чітко вимовляючи дзвінкі приголосні звуки перед глухими.
  • Яке речення ви склали?

2. Робота над загадкою

Прочитайте загадку. Відгадку запишіть. Підкресліть букви, що позначають м’якість приголосних звуків.

  • Як звуться яблука великі і малі,
    Котрі щоліта достигають у землі?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Приголосні звуки в українській мові можуть вимовлятися твердо і м’яко. Про те, як це позначається на письмі, піде розмова на цьому уроці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 46-47)

Вправа 127
Учні читають слова та складають з ними речення.
Називають звуки, якими відрізняються слова.

  • Якою буквою позначено м’якість звука [н’]?
  • Прочитайте і запам’ятайте правило на с. 46.

Вправа 128
Учні читають вірш, виписують з вірша слова у два стовпчики: в один — зі звуком [т], а в інший — зі звуком [т’] за зразком.

Вправа 129
Учні списують, змінюючи слова за зразком. Пояснюють, як позначено м’якість приголосних у словах.

Вправа 130
Учні списують слова, вставляючи за потреби, знак м’якшення. Пояснюють написання слів.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над скоромовкою

  • Прочитайте скоромовку, виразно вимовляючи тверді та м’які приголосні звуки.

Одиничка — одиначка,
Неабияка дивачка!
Одиничці все однак,
Що й сусіда — одинак!
(Народна творчість)

2. Робота над загадками

  • Рідке, а не вода, біле, а не сніг. (Молоко)
  • Попід лісом котилася діжа з тістом. (Місяць)
  • Ногами у воді зав’яз.
    Вода до пояса якраз.
    Він простягнувся над водою,
    Два береги з’єднав собою. (Міст)
  • Я рудий, прудкий звірок:
    Плиг з ялинки на дубок. (Білка)
  • У куточку поселивсь
    І мерщій обгородивсь,
    Сплів драбинки про запас.
    — Прошу, мухи, в гості вас! (Павук)

— Запишіть відгадки, підкресліть букви, що позначають тверді приголосні звуки.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  • Наведіть приклади слів зі знаком м’якшення.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 47, вправа 131.

Урок 31. Тверді й м’які приголосні. Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення. Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік

Повернутись на сторінку Конспекти уроків української мови, 2 клас, нова програма 2015 рік