УРОК 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    УРОК 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Мета: ознайомити учнів з особливостями архітектури Сходу і Заходу; розвивати інтерес, творчу уяву; виховувати охайність, повагу до історії.

    Обладнання: клей, ножиці, кольоровий папір, картон, малюнки із зображенням архітектурних споруд Заходу і Сходу, упаковки з-під молока, чаю, кави.

    ХІД УРОКУ 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    I. Організація класу

    II. Оголошення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці ми познайомимось з архітектурою країн Заходу і Сходу. Дізнаємось, що особливого є в будівництві архітектурних споруд двох протилежних частин світу».

    III. Робота над темою уроку

    1. Бесіда з учнями.
    — Назвіть країни, які знаходяться на Заході.
    — Назвіть країни, які знаходяться на Сході.
    — Діти, чи знаєте ви, що означає слово «архітектура»?

    Архітектура — це мистецтво проектування будинків та інших споруд, які повинні бути не тільки надійними, функціональними, а й милувати око. Це означає, що будинки мають бути незвичайними, особливими. Як ви вважаєте, у нашому селі є будинки, які можна віднести до архітектурних споруд?
    — Є. Це наш костьол. Це давня архітектурна споруда, з міцними кам’яними стінами. Він є окрасою нашого села. (Розгляд фотографій із зображенням костьолу.)
    — Які ще архітектурні споруди ви бачили і що знаєте про них?
    Діти розповідають про свої враження від екскурсії в місто Кам’янець-Подільський, у якому побували влітку.
    — Отже, архітектурних споруд ви бачили вже достатньо.
    — Чи знаєте ви, люди яких професій брали участь у зведенні цих будинків?
    — Хто такі архітектори?
    — Хто такі будівельники?
    — Можливо, у майбутньому хтось із вас мріє стати архітектором або будівельником?
    — Ми сьогодні повинні добре запам’ятати відмінності архітектурних споруд країн Заходу і Сходу. Але спочатку давайте перевіримо, чи знаєте ви геометричні фігури. {Відповіді дітей)
    — А тепер розгляньте споруди Сходу.

    651

    — Що характерно для цих споруд? (Використання форм кулі, конуса, циліндра)

    Фізкультхвилинка

    2. Повторення правил користування ножицями і клеєм (див. урок 1).

    3. Гра «Назви фігуру».

    652

    4. Розповідь учителя.
    — А тепер уважно послухайте, тому що це цікаво!
    Західна архітектура зародилася у Греції близько 500 років до нашої ери. коли виник класичний стиль.
    Розгляньте споруди країн Заходу і Сходу.
    — Які геометричні фігури використано у зведенні цих споруд?

    653

    5. Практична робота.
    — Сьогодні на уроці ми виконаємо макет дзвіниці, яка розташована біля костьолу. Вона щодня сповіщає жителям нашого села, котра година.
    1) Розгляд дзвіниці на фотографіях.
    — Які геометричні фігури будемо використовувати?
    — Для цього ми будемо використовувати картонні упаковки з-під кави, чаю, молока, одеколону, які відповідають цим фігурам.
    2) Робота в парах.
    — Вибрані упаковки обклеїмо кольоровим папером. Виріжемо і наклеїмо вікна, двері і дах.

    654

    IV. Підсумок уроку

    1. Демонстрація дитячих робіт.

    2. Оцінювання навчальних досягнень учнів за допомогою «шкали оцінювання».

    3. Бесіда.
    — Чи всі задоволені своєю роботою?
    — Кому сподобалось бути будівельником?
    — На наступному уроці ми знов будемо будувати, але споруди, характерні для країн Сходу. Для цього потрібно мати: порожні пластикові пляшки з-під напоїв, кольоровий картон, папір, клей, ножиці.

    УРОК 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
