УРОК 3. Тема. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф), уроки читання 4 клас

    УРОК 3. Тема. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф), уроки читання 4 клас

    Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із міфами; збагачувати словниковий запас; розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення; удосконалювати навички читання.

    Обладнання: складові таблиці для розчитування, малюнок із зображенням ліани.

    ХІД УРОКУ 3. Тема. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф), уроки читання 4 клас

    І. Вправи для вдосконалення навичок читання

    1. Робота над складовою таблицею.

    2. Робота над скоромовкою.

    Ніс сміхунчик сміху міх —
    Сміх розсипався на сніг.

    (Читання скоромовки в повільному, пришвидшеному та швидкому темпі, тихе й голосне читання.)
    — Яка за настроєм ця скоромовка?
    — Як би ви її назвали?

    II. Актуалізація опорних знань

    1. Детальний переказ тексту єгипетського міфу «Створення світу» за власним малюнком.

    2. Вибіркове читання.
    — Прочитайте виразно уривок, який найбільше вам сподобався. Поясніть, чим саме він сподобався.

    3. Відповіді на самостійно складені запитання до тексту.

    III. Вивчення нового матеріалу

    1. Мотивація навчальної діяльності.
    — Сьогодні ми прочитаємо міф про створення людей, що складений китайським народом. Із давніх-давен китайці поклонялися силам природи, які уявляли у вигляді добрих і злих богів та духів. Одні допомагали людям: вчили їх видобувати вогонь, розпізнавати цілющі рослини, приручати тварин, обробляти землю. Інші боги були жорстокими. Проти них повставали герої, що боролися за справедливість.

    2. Читання тексту міфу вчителем.
    — Чому Нюйва створила першу людину?

    3. Словникова робота.
    Ожила, бажала, занурила, замйслилася, ліана, струсйла, зачерпнула, продовжувала.
    (Читання слів «луною» за вчителем, «буксиром» — із сусідом по парті.)
    — Що таке ліана? (Показ малюнка вчителем.)
    — Доберіть синоніми до слів бажала, занурила, замислилася.
    — Яке слово серед цих слів зайве? Чому?

    4. Читання міфу учнями мовчки.
    — Як богиня полегшила собі працю?

    5. Читання міфу «ланцюжком».

    6. Читання за методикою « День і ніч».

    7. Аналіз змісту тексту. Вибіркове читання.
    — Прочитайте, що було на землі до появи на ній людей.
    — Чому Нюйва створила першу людину?
    — Як вона це зробила?
    — Яке ім’я отримала перша людина?
    — Чим відрізнялися люди від інших живих істот? Прочитайте.
    — Що робили створені люди?
    — Які понутгя охопили Нюйву?
    — Яке бажання вона хотіла втілити?
    — Прочитайте, як богиня полегшила собі працю.

    8. Фізкультхвилинка.

    9. Гра «Хто швидше?»
    Учитель показує на «картці-блискавці» слова, а учні повинні знайти у тексті відповідні прикметники.
    Дух (великий, жіночий), глини (жовтої), дівчинку (маленьку), урвища (гірського), чоловічки (маленькі, рухливі), рід (людський).

    10. Робота з ілюстрацією.
    — Розгляньте малюнок. Який епізод міфу на ньому зображено?
    — Розкажіть, якою зображено Нюйву.
    — Яку назву ви б дібрали до цього малюнка?

    11. Словесне малювання.
    — Уявіть себе художником. Яку ілюстрацію ви б створили до цього твору? Доберіть назву до малюнка.

    12. Складання плану і запис його в зошитах.

    IV. Підсумок уроку
    — Про що дізналися на уроці?
    — Що вас здивувало у міфі?
    — Кого китайці вважали праматір’ю людей?
    — Поміркуйте, чому Нюйва зробила людей такими, що відрізнялися від інших живих істот.

    V. Домашнє завдання

    1 група. Знайти твори, в яких розповідається про створення людей.
    2 група. Навчитись стисло переказувати твір.
    3 група. Навчитись виразно читати міф і відповідати на питання за його змістом.

    УРОК 3. Тема. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф), уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
