УРОК 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    УРОК 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    Мета: навчити дітей виготовляти іграшки конічної форми; розвивати оформлювальні навички, мислення, уяву, дрібну моторику рук, пальців; виховувати дисципліну, почуття взаємодопомоги, відповідальності.

    Обладнання: білий та кольоровий папір, олівці, фломастери, ножиці, клей, пензлик, серветка.

    ХІД УРОКУ 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    I. Організація класу

    1. Упорядкування робочого місця.

    2. Перевірка готовності до уроку.
    — Сьогодні ми будемо працювати у групах.
    (Клас поділений на групи: 5 груп по б осіб, відповідно до цього розташовані парти.)
    — Згадайте, що таке робота у групах? Чого потрібно дотримуватися? Як себе поводити?
    (Відповіді дітей: взаємодопомога, товаришування, відповідальність, уміння прислухатися до думки друзів, не сваритися.)

    II. Новий матеріал

    1. Оголошення теми та мети уроку.
    — Діти, сьогодні ми з вами навчимося виготовляти різні іграшки. Ці іграшки можна виготовити до будь-якого свята.

    2. Словникова робота.
    — Існують декілька спеціальних видів паперу.

    Бюварний папір — промокальний папір.

    Верже — високоякісний письмовий, поштовий папір із водяними знаками у вигляді подовжніх та поперечних ліній, що просвічуються.

    3. Вступна бесіда. Розповідь учителя.
    — Із чого ми будемо виготовляти іграшки?
    — Що ви знаєте про папір?
    — Папір існував не завжди. Після виникнення писемності люди почали писати на воскових дощечках, на вологій глині. Писали вони спеціальними паличками. У Київській Русі писали на бересті. До цих пір збереглися берестяні грамоти. В теплих країнах глиняні дощечки змінив папірус.

    Папірус — це матеріал для письма, який виготовляли з рослин із аналогічною назвою. Він росте на болотистих місцях Ефіопії та Єгипту. Потім папірус був замінений пергаментом, який виготовляли, оброблюючи особливим засобом шкуру тварин — овець, кіз, телят. Папір з’явився 2000 років потому. Сировиною для виготовлення його було спочатку тутове дерево, бамбук. Папір був винайдений у Китаї Цай Лунем в 105 році.

    4. Підготовка до роботи.
    — Яких іграшкових звірів можна виготовити?

    Відгадайте загадки і заповніть клітинки кросворда.

    1) По лісу бігала багато,
    Бо шукала в лісі брата:
    Брат на дереві сидів
    І смачні горішки їв. (Білочка)

    2) Сіру шубку має,
    Взимку білу одягає.
    По лісу стрибає.
    Моркву полюбляє. (Зайчик)

    3) Маленьке, сіреньке,
    Довгий хвостик має,
    По підлозі бігає,
    Насіннячко збирає. (Мишеня)

    4) В темнім лісі проживає,
    Довгий хвіст пухнастий має.
    їй на місці не сидиться,
    А зовуть її… (лисичка).

    5) Двічі родився,
    У школі не вчився,
    А години знає. (Півень)

    6) Гавкає, кусає,
    а в дім не пускає. (Собака)

    527

    — Відгадали? Молодці!
    Які звірі живуть у лісі, а які — вдома?
    — Зараз я даю вам можливість порадитися, іграшку якої тварини буде виготовляти ваша група.
    (Вчитель допомагає дітям зробити вибір, щоб кожна група мала різну тварину.)

    III. Демонстрація та аналіз зразка

    1. Інструктаж учителя.
    — Для будь-якої іграшки-тваринки потрібно взяти кольоровий папір жовтогарячого кольору, якщо це лисичка або білочка; сірого — якщо це мишеня, зайчик, собака. Це може бути картон також кольору або оксамитовий папір.
    Іграшка складається з тулуба (1 деталь), голови (1 деталь), вух (2 деталі), лапок (2 деталі), хвостика (2деталі).
    Домовтеся між собою, хто у вашій групі за що буде відповідати.

    2. Інструктаж із техніки безпеки.
    — Хто мені підкаже, які інструменти допоможуть нам працювати? (Ножиці, циркуль, гумка, лінійка, олівець)

    Згадайте правила користування ножицями.
    • Коли ріжете, то повертайте папір, а не ножиці.
    • Подавайте ножиці кільцями вперед.
    • Не залишайте ножиці відкритими.

    — А тепер відпочинемо і потім знову будемо працювати.

    3. Фізкультхвилинка.
    Кожного дня щоранку робимо зарядку.
    Робимо зарядку — всі вправи за порядком.
    Весело крокуємо: раз-два-три-чотири.
    Руки вгору підіймаємо: раз-два-три-чотири.
    Встаємо і присідаємо: раз-два-три-чотири.

    IV. Практична робота учнів
    • Спочатку виконайте розмітку розгорток конусів на кольоровому папері або картоні.
    • Виріжте розгортки і склейте конуси.
    • Складіть форму обраної тваринки, використовуючи конуси та обрізки паперу.
    • Наклейте лапи, хвостик, вуха.
    • На готовій іграшці виконайте додаткове яскраве оздоблення.
    (Учитель стежить за роботою у групах, за потреби надає допомогу.)

    528529530

    (Очі, носик, вуса, гребінець півника діти малюють, вирізають та клеять самостійно.)

    V. Виставка та оцінювання робіт

    1. Перевірка та аналіз робіт.
    — Яка іграшка вам сподобалася найбільше?
    — Які ви помітили помилки?

    2. Оцінювання.

    V. Підсумок уроку
    — Які види паперу ви знаєте?
    — Що можна виготовити з паперу?
    — Спробуйте придумати декорацію до вашої іграшки.

    УРОК 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас
