Урок 3 Тема. Лічилки. Ігри. Урок-гра, зарубіжна література 2 клас

    Урок 3 Тема. Лічилки. Ігри. Урок-гра, зарубіжна література 2 клас

    Мета: активізувати та закріпити знання учнів про усну народну мудрість світу; ознайомити з лічилками та іграми народів світу; розвивати уяву, пам’ять, мислення; виховувати інтерес до усної творчості народів світу.

    Обладнання: намисто (на одній стороні кожної намистинки — по 1 букві, що складають слово «фольклор», на другій — назви жанрів усної народної творчості); підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 3 Тема. Лічилки. Ігри. Урок-гра, зарубіжна література 2 клас

    I. Організаційний момент

    Хто хоче бути красивим — грайся,
    Хто хоче бути щасливим — грайся,
    Хто хоче бути здоровим — грайся!

    II. Повідомлення теми і мети уроку

    — Поміркуйте, яку перлину народної мудрості ми сьогодні з вами відкриємо.

    — Отже, починається урок-гра!

    III. Актуалізація опорних знань

    1. Розповідь учителя

    — Ще одним скарбом народної мудрості є дитяча народна гра. «Як дитина бігає і грається, так їй здоров’я усміхається», — мовить народна мудрість. Ох і хитра штука гра! Ви вважаєте, що гра — це пустощі? Ба, ні, це своєрідне мистецтво. В іграх відтворено характер народу. Народна гра виховує дружні стосунки, бо кожному в житті потрібен друг. Народна гра — це коли усі гуртом. У грі змагаються, пізнають одне одного. Гра дарує людям радість і бадьорість. Гра допомагає стати добрим, чуйним, чесним і сміливим.

    2. Пригадування українських народних ігор

    — Які українські народні ігри ви знаєте? («А ми просо сіяли», «Там на горі мак», «Подоляночка»)

    3. Повторення лічилок

    — Перш ніж гратися, потрібно обрати ведучого чи якогось героя. Як слід зробити вибір? Для цього існують лічилки.

    Лічилки — мініатюрні вірші з чітким ритмом і повною римою; вони допомагають визначити роль учасників гри чи розміщення гравців за групами. Виконують лічилки, як правило, речитативом. Авторами і виконавцями лічилок є самі діти.

    — Які ви лічилки знаєте?

    В полі — маки, в небі — граки.
    Завелися в річці раки.
    Стали раки воду пити —
    Виходи, тобі водити.

    Попіл, попіл, попільниця, а де ж наша зозулиця?
    Понад морем літала, синім оком кивала.
    А ти, киве, не кивай, а ти з города втікай.

    Джміль, оса та бджілка —
    Ось і вся лічилка.

    — Це ми пригадали українські ігри та лічилки. Кожен народ може похвалитися своїми скарбами, і зараз ми ознайомимося з ними.

    IV. Робота над новим матеріалом

    1. Робота над лічилками

    — Розгляньте в підручнику, лічилки якого народу там подані.

    — Прочитайте спершу пошепки. Про що вона? Яка вона — реальна чи фантастична?

    — Потренуйтеся, прочитайте її по складах. Послухаємо її у виконанні кількох учнів.

    Аналогічно проводимо роботу з іншими лічилками (другу читають напівголосно, а третю — у парах).

    2. Ознайомлення з іграми

    — Розгляньте, скільки ігор описано в підручнику. Яких народів це ігри?

    З першою грою дітей ознайомлює вчитель.

    — Хто може розповісти, як грати у цю гру?

    ►Робота по рядах

    Кожен ряд має прочитати, підготуватися та пояснити зміст певної гри.

    — А тепер настав час пограти у нові ігри (за вибором дітей).

    V. Закріплення вивченого матеріалу

    ►Робота в зошитах

    VI. Підсумок уроку

    — Чи сподобалася вам нова перлина фольклору — ігри?

    — Чи потрібно гратися? Чому?

    — У які з нових ігор можна гратися на перерві?

    — Чи корисним було сьогоднішнє заняття? Чому?

    — Підготуйтеся до гри «Автоперегони».

     

    Урок 3 Тема. Лічилки. Ігри. Урок-гра, зарубіжна література 2 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 2 клас
