М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш? З чого складається книга? Хто створює книгу?, читання
Мета: створити емоційний настрій від зустрічі з новим підручником; викликати у дітей інтерес до його читання; розширити знання дітей про види книжок, розвивати вміння орієнтуватися у структурі книжки; розкрити складний шлях створення книжки; збагачувати мовлення книгознавчими термінами; розвивати дослідницькі уміння.
Обладнання: таблиці Шульте, книги, зошити, малюнки, записи на дошці, таблиці складів.
Хід заняття М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш? З чого складається книга? Хто створює книгу?, читання
I. Організаційна частина
II. Основна частина
1. Розпитування
1) Таблиця Шульте.
Я печу, печу, печу
Діткам всім по калачу.
Зверху маком потрушу,
В піч гарячу посаджу.
2) Таблиці складів.
3) Скоромовка.
Учитель. Ми працювали над таблицями Шульте з цифрами та буквами, заучували напам’ять і навчилися швидко проговорювати скоромовку. Тоді це все ми робили за допомогою книги. Тож, навчаючись у 4 класі, ми знову звертаємось до книги — основного джерела знань.
2. Робота з підручником «Читанка».
3. Робота над віршем.
1) Бесіда («Всі дороги ведуть до школи і в самостійне життя…»).
2) Читання виділених слів.
3) Словникова робота.
4) Читання вірша вчителем.
5) Перевірка сприймання.
— Який настрій передано у вірші?
— Які картини виникають у вашій уяві під час читання вірша?
— Чому у вірші повторюються слова школа, книга, сонце?
6) Поясніть значення виразу багрець променіє з дібров.
7) Читання вірша учнями з піднесеним, радісним настроєм.
8) Заучування двох строф вірша напам’ять.
4. Фізкультхвилинка.
5. Бесіда («Які книги ти читаєш?»).
1) Читання учнями уривків із підручника.
2) Визначення назв книг (за малюнками в підручнику).
6. Робота над текстом «З чого складається книга?»
1) Запис у зошиті назв складових будови книги.
2) Демонстрація учителем будови книги.
3) Розгляд книг учнями, повторення назв складових частин книги.
7. Читання статті підручника.
8. Заучування Гімну України напам’ять.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
Вивчити напам’ять вірш «До школи», Гімн України, прочитати статті підручника.
М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш? З чого складається книга? Хто створює книгу?, читання
Повернутися на сторінку Читання