УРОК 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

    УРОК 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

    Мета: навчити використовувати готові форми для виготовлення човника; вчити конструювати та моделювати; розвивати технічне мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес, любов до праці.

    Обладнання: демонстраційний матеріал — ілюстрації із зображенням різних видів транспорту, зразки виробів човника із сірникових коробок; для індивідуального користування — сірникові коробки, кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, пластилін; роздатковий матеріал

    ХІД УРОКУ 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

    I. Організація класу

    II. Актуалізація опорних знань
    — З яким матеріалом ми працювали на минулому уроці?
    — Що ми виготовляли?

    III. Повідомлення теми та завдань уроку
    — Сьогодні на уроці ми навчимося виготовляти човник із сірникових коробок.

    IV. Робота над темою уроку

    Учитель розвішує на дошці рисунки різних видів транспорту.
    Діти називають їх.

    — Скажіть, як одним словом можна назвати ці рисунки? (Транспорт)
    — Відгадайте кросворд «Транспорт». (Рис. 45, 46)

    506

    Транспорт
    1. їздить тільки по рейках та за допомогою електрики. (Трамвай)
    2. Поїзд під землею. (Метро)
    3. Возить містом, в інші міста на далеку відстань. (Автобус)
    4. На них спускаємось взимку з гори. (Санчата)
    5. Він має два або три колеса. (Велосипед)
    6. Водний вид транспорту у морі або океані. (Пароплав)
    7. По річці пливе… (човен).
    8. Він не поїде без електрики, та ще й без «вусиків». (Тролейбус)
    9. На цьому транспорті ви можете з вітерцем проїхати ся. (Таксі)

    507Рис. 45

    508Рис. 46

    — Назвіть водні види транспорту. (Пароплав, теплохід, човен, яхта, баржа, байдарка)
    — Де можна пересуватися на цьому транспорті? (Річкою, морем, озером, океаном)
    — Послухайте віршик.

    Відгадайте-но спочатку
    Ось таку мою загадку:
    «В нього рук і ніг немає,
    А до себе всіх приймає.
    Сам на животі повзе,
    На собі усіх везе.
    Любить річку, море, повінь».
    Здогадайтесь, що це? (Човен)

    1-й учень
    Та човни бувають різні:
    Дерев’яні та залізні,
    Рятувальні і дозорні,
    І вітрильні, і моторні.

    2-й учень
    І рибальські веслові,
    І підводні бойові…
    А ми зараз з вами, діти,
    Будем човники робити.

    V. Аналіз зразка виробу
    Учитель демонструє модель човника із сірникових коробок.
    — З яких частин складається модель човника? (Палуба, корма, кабіна)
    — З якого матеріалу виготовлений човник? (Із сірникових коробок, кольорового паперу)

    VI. Інструктаж

    Модель човника із сірникових коробок виготовляється у такій послідовності:
    1. Візьміть три сірникові коробки.
    2. Склейте спочатку дві коробки, зверху наклейте ще одну коробку.
    3. Обклейте їхній верх кольоровим папером.
    4. Виріжте конусну частину човника: дно сірникової коробки обріжте ножицями, обклейте бічними смужками.
    5. Виріжте та склейте трубу.
    6. Наклейте віконця у каюті (
    (Учитель нагадує правила користування ножицями та клеєм.)

    VII. Практична робота
    Учні виготовляють модель човника у визначеній послідовності. Учитель допомагає.

    Фізкультхвилинка
    Сіли всі ми у літак —
    Він кружляв у повітрі так.
    Кермо машини я держу,
    З велосипедом теж дружу!
    В човні весла я тримаю,
    З води з ними виринаю.

    Учні продовжують роботу, допомагають один одному.

    VIII. Підсумок уроку
    Учитель перевіряє вироби-човники, відбирає найкращі для виставки. Оцінює роботи учнів.

    IX. Прибирання робочих місць
    — На наступний урок ви повинні принести нитки (вишивальні та швейні), голку, ножиці.

    УРОК 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас
