УРОК 26. Тема. Що із загубленого не повертається, уроки читання 3 клас

    УРОК 26. Тема. Що із загубленого не повертається, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: А. Костецький «Бюро знахідок».

    Мета: з’ясувати важливість морально-етичних проблем, які вирішує у своїй поезії А. Костецький; формувати вміння визначати важливі питання твору та підтверджувати їх текстом; сприяти вихованню високої людської моральності кожної особистості.

    Обладнання: картки зі словами.

    ХІД УРОКУ 26. Тема. Що із загубленого не повертається, уроки читання 3 клас

    I. Організація класу

    Учитель
    Як приємно вранці зустрічати друзів,
    Бачити обличчя радісні такі,
    І тоді на серці виграє веселка,
    Настрій веселковий лине цілий день!

    — Любі мої друзі, як приємно, що все гаразд, що ми всі знову разом — усміхнені та бадьорі. А чи завжди так буває?

    Веселкою серденько грає,
    Про друзів та старших дбає,
    Менших за себе не ображає
    Та вчасно і в строк
    Упевнено робить свій крок.

    — Скажіть, хто крокує ось так?
    — Аж ось перед нами якась дивна споруда.
    Робю хідзнаок (Бюро знахідок)

    — А запросив нас туди поет А. Костецький. Але, щоб потрапити туди, нам потрібно прочитати прислів’я, ідучи за цифровими підказками.

    279

    — Як ви розумієте це прислів’я?
    — Чи завжди ви лягаєте спокійно спати?

    II. Опрацювання вірша А. Костецького «Бюро знахідок»
    — Сьогодні ми прочитаємо про чарівне місце, де зберігаються загублені речі.

    1. Колективне опрацювання вірша. Читання по частинах.

    2. Аналіз змісту прочитаного.
    — Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?
    — Що це за чарівне бюро знахідок?

    3. Словникова робота.

    Бюро — зберігання документів, паперів; назва деяких установ або їх відділів.

    4. Самостійне читання вірша.
    — Розкажіть, які незвичайні речі зберігаються тут та хто їх загубив.
    — Яку знахідку не можна повернути?
    — З яким закликом звертається господар до людей?

    5. Вправи для розвитку швидкості читання.
    1) Читання колонок слів.

    Заходьтедивіться
    совістьпрожити
    берине губи
    проґавивсправи
    чемністьстраждає
    згубилине соромтесь

     

    2) Гра «Продовжте речення».
    — Відшукайте речення, які починаються словами: «Отут», «А тут», «Тут», «Там», «А онде».

    6. Розвиток зв’язного мовлення.

    А ось на поличках
    Лежать прикриті
    Загублені речі кимось давно.
    Відкрийте, вдивіться, згадайте,
    Можливо, ви їх зустрічали,
    І їх терміново потрібно повернути!

    Діти згадують про такі речі, які загубились колись.

    III. Підсумок уроку
    — Як, на вашу думку, якою була мета в поета, коли він створив цей вірш?
    — Чого хотів він нас навчити?
    — Ви сьогодні ще раз переконалися, що твори А. Костецького — надзвичайно чудові, повчальні.
    Я сподіваюсь, вони вас зацікавили.
    Із радістю можу сказати, що твори поета із задоволенням чекають на вас у бібліотеках, на прилавках магазинів, закликаючи: «Читайте, навчайтесь та зростайте справжніми людьми!»

    УРОК 26. Тема. Що із загубленого не повертається, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
