Урок 26. Тема. Агнія Варто «Весняна прогулянка», «Митько-лінько», зарубіжна література 4 клас

    Урок 26. Тема. Агнія Варто «Весняна прогулянка», «Митько-лінько», зарубіжна література 4 клас

    Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом російської поетеси; формувати вміння аналізувати віршовані твори; вчити учнів захоплюватися красою природи; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення; формувати бажання обирати краще з літературних джерел для самовиховання.

    Обладнання: мапа світу; портрет А. Варто; картки для словникової роботи; тест; підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 26. Тема. Агнія Варто «Весняна прогулянка», «Митько-лінько», зарубіжна література 4 клас

    І. Емоційне налаштування на урок

    — Зараз я вам пропоную кілька хвилин присвятити поезії, що допоможе створити своєрідний настрій для спілкування. Я запрошую дітей, що підготувалися декламувати. А завдання для всіх — уважно слухати й спробувати з’ясувати, хто є автором творів.

    Учні декламують вірші «Літо краснеє минуло», «Давня весна», «Вже сонечко в море сіда…».

    — Хто є автором цих поезій? (Леся Українка)
    — Для кого написані ці вірші?
    — Де народилася ця поетеса? (В Україні)
    — Сьогодні ми ознайомимося із ще однією поетесою, яка любила природу й писала для дітей.

    Гра «Читаємо навпаки»

    Учні читають запис на дошці справа наліво.

    отраБяінгА

    (Агнія Барто)

    II. Повідомлення теми й мети уроку

    — Наш урок ми присвячуємо російській поетесі Агнії Барто. Вона теж дуже любила дітей, природу, писала про них вірші.

    III. Робота над новим матеріалом

    1. Опрацювання статті підручника про А. Барто

    — Прочитайте статтю про Агнію Барто мовчки. Після читання ми перевіримо усвідомлення її змісту за допомогою тестування.

    2. Тестування

    1) Поетеса народилася 1906 року:

    а) 17 лютого;
    б) 8 березня;
    в) 25 січня.

    2) Агнія Барто мріяла стати:

    а) поетесою;
    б) балериною;
    в) акторкою.

    3) Вірші почала писати:

    а) в дитинстві;
    б) в шкільні роки;
    в) в юності.

    4) Під час війни поетеса була на фронті:

    а) медсестрою;
    б) військовою;
    в) кореспондентом газети.

    5) Усе життя Агнія Барто присвятила:

    а) дітям;
    б) друзям;
    в) родичам.

    6) Ім’ям поетеси названо:

    а) школу;
    б) вулицю;
    в) одну з малих планет.

    — А тепер відкриймо її серце, відверте і чисте, що завжди ясніло щирою любов’ю до дітей.

    3. Опрацювання вірша А. Л. Барто «Весняна прогулянка»

    1) Слухання вірша.

    Учитель читає вірш напам’ять.

    — Які картини природи змальовано у вірші? Прочитайте.

    2) Словникова робота.

    Листвою барвистий повітря ясної дубок чисте полянки зеленою
    Читання слів «луною» за вчителем, а потім — «буксиром» у парах.

    — З’єднайте іменники з відповідними прикметниками, щоб утворилися словосполучення із вірша.
    — Доберіть синоніми до слова потьмяніло.

    3) Читання вірша учнями мовчки.

    — Чому дубок назвав дівчаток егоїстками?
    — Поясніть, як ви розумієте слово егоїст.
    — Поміркуйте, чому Агнія Варто дала віршу таку назву.

    4) Виразне читання вірша.

    4. Опрацювання вірша А. Варто «Митько-лінько»

    1) Робота над заголовком.

    — Прочитайте назву вірша А. Варто. Як ви вважаєте, про кого вона пише у вірші?

    2) Виразне читання вірша вчителем.

    — Які риси характеру дівчини висміює поетеса?
    — Згадайте, чи доводилося вам давати собі обіцянки і не виконувати їх?

    3) Гра «Слова-вороги».

    Добрий боягузливий

    сміливий лінивий

    щедрий нікчемний

    працьовитий брехливий

    чесний байдужий

    турботливий хвалькуватий

    слухняний злий

    скромний жадібний

    — Які з цих рис характеру притаманні вам? А які б хотіли мати?

    4) Виразне читання вірша учнями.

    а) Ланцюжком;
    б) «луною».

    — Прочитайте всі окличні речення.

    5) Вправи на розвиток швидкості читання.

    Гра «Прочитай рядок до кінця».

    IV. Підсумок уроку

    — Із творчістю якої поетеси ви ознайомилися?
    — Які вірші читали?
    — Яку провідну думку в її віршах ви можете назвати??

    V. Домашнє завдання

    Підготуватися до конкурсу на кращого читця віршів.

    Урок 26. Тема. Агнія Варто «Весняна прогулянка», «Митько-лінько», зарубіжна література 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 4 клас
