УРОК 25. Тема. Проектування макетів споруд за власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    УРОК 25. Тема. Проектування макетів споруд за власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Мета: закріпити набуті знання для проектування споруд; розвивати фантазію, просторову уяву, охайність; виховувати почуття відповідальності за доручену справу, доброту, чуйність.

    Обладнання: картон, клей, ножиці, олівці, лінійки, кольоровий папір.

    ХІД УРОКУ 25. Тема. Проектування макетів споруд за власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    I. Організація класу

    II. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Відгадування загадки.

    Взимку — біленький, влітку — сіренький,
    Довгі вуха має, швидко в ліс стрибає. (Зайчик)

    — Саме про нього сьогодні на уроці піде мова.
    — Які ви знаєте українські казки, в яких зайчик є головним героєм?
    — А з якої казки ось цей уривок?
    Інсценізація уривка казки «Коза дереза», підготовленого кращими учнями.
    — Ось яка сталася прикра пригода з зайчиком, коза вигнала його з власної домівки. Як ви думаєте, ми можемо йому допомогти?
    — Як саме?

    2. Повідомлення теми і мети уроку.
    — Побудуємо для зайчика нову домівку.
    — На минулому уроці ми вчилися будувати будиночки. Пригадаємо, з яких частин складається будівля? (З трьох: дах, середня частина, фундамент.)

    3. Послідовність виконання роботи.
    — Пригадайте, в якій послідовності ми виконували роботу.
    1) Робили розмітку хати.
    2) Вирізали її.
    3) Креслили та вирізали дах.
    4) Креслили та вирізали фундамент.
    5) Оздоблювали і приклеювали вікна та двері.
    — Які інструменти будемо використовувати? (Ножиці, лінійку, олівець, клей)
    — Пригадайте правила роботи з ними (див. урок 1).

    4. Фізкультхвилинка.

    5. Індивідуальна самостійна робота.
    — Діти, ви розумієте, що зайчик в нас один, і оселиться він у тій хатинці, яка буде найохайнішою і найкращою. Хатинка має бути не простою, а незвичайною і казковою, для цього використайте свою фантазію.

    6. Демонстрація готового виробу. Визначення найкращої хатинки.

    III. Підсумок уроку
    — Чи сподобалось вам бути будівниками?
    — Чому? (Тому, що праця приносить користь і радість іншим людям.)

    IV. Домашнє завдання
    На наступному уроці в нас буде узагальнююча практична робота. Принесіть такі інструменти: лінійку, кольоровий картон, ножиці, клей.

    УРОК 25. Тема. Проектування макетів споруд за власним задумом. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
