Урок 177 (письмо). Тема. Виконання письмових творчих вправ. Списування прислів’їв із Букваря. Складання і записування слів зі складів: ґу-, -нок, -дзик, ґа-, -ка, ду-, біл-, -бок, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 177 (письмо). Тема. Виконання письмових творчих вправ. Списування прислів’їв із Букваря. Складання і записування слів зі складів: ґу-, -нок, -дзик, ґа-, -ка, ду-, біл-, -бок, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: формувати навички письма в зошиті без друкованої основи; вчити списувати з друкованого тексту, складати слова зі складів, записувати їх, виконувати звуко-буквений аналіз, складати речення за поданою схемою; розвивати увагу, зв’язне мовлення; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

    Обладнання: робочий зошит, малюнок будиночка, конверти зі словами, малюнки кульок зі складами.

    ХІД УРОКУ 177 (письмо). Тема. Виконання письмових творчих вправ. Списування прислів’їв із Букваря. Складання і записування слів зі складів: ґу-, -нок, -дзик, ґа-, -ка, ду-, біл-, -бок, уроки навчання грамоти 1 клас

    І. Організаційний момент

    II. Повторення вивченого матеріалу

    1. Фронтальне опитування
    — Про що ми говорили на минулому уроці письма?
    — Пригадайте, що таке загадка?
    — Наведіть приклади загадок.

    2. Гра «Хто в будиночку живе?»

    760

    — Назвіть жителів будиночка.
    — Складіть про них загадки. (Хлопчики складають загадки про зайчика, дівчатка — про білочку.)

    III. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Вправа «Доповніть речення»
    • Книга вчить, як на світі…
    • Не кажи не вмію, а кажи…
    • Більше слухай, а менше… (Говори, навчусь, жить)
    — Назвіть одним словом записані речення.

    2. «Словничок-сундучок»

    Прислів’я — влучний образний вислів, часто ритмічний за будовою, який у стислій формі узагальнює різні явища життя.

    IV. Повідомлення теми та завдань уроку
    — Сьогодні на уроці, працюючи в парі, ви будете складати прислів’я, пояснювати їх зміст, знаходити прислів’я у підручнику та правильно і каліграфічно їх списувати.

    V. Вивчення нового матеріалу

    1. Робота в парах
    Кожна пара отримує конверт зі словами.
    1) Праця, годує, людину, лінь, а, марнує.
    2) багато, читає, Хто, багато, той, знає.
    3) словечко, Гостре, сердечко, коле.
    — Зачитайте складені прислів’я і поясніть їх зміст.
    — Запишіть своє прислів’я в зошит.

    2. Робота за Букварем
    — Пригадайте, яким кольором надруковані прислів’я в підручнику?
    — Знайдіть їх у Букварі та зачитайте.
    — Запишіть прислів’я, що вам найбільше сподобалось.

    3. Складання слів зі складів

    761

    — З’єднайте кульки у пари.
    — Прочитайте і запишіть слова, що утворилися.

    4. Слухання вірша з подальшим обговоренням

    Що за ґвалт зчинився
    На подвір’ї зранку?
    Загубила ґудзик
    Ґава біля ґанку.
    І. Січовик

    — Як ви розумієте значення слова ґвалті
    — Чому він учинився на подвір’ї?

    5. Звуко-буквений аналіз слова ґудзик

    6. Складання речення за поданою схемою

    762

    VI. Підсумок уроку
    — Прочитайте слово в «чарівному» колі.

    763

    — Яке прислів’я ви запам’ятали

    Урок 177 (письмо). Тема. Виконання письмових творчих вправ. Списування прислів’їв із Букваря. Складання і записування слів зі складів: ґу-, -нок, -дзик, ґа-, -ка, ду-, біл-, -бок, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
