УРОК 17. Тема. Ліплення з пластиліну звірят. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
Мета: удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння визначати форму і пластику окремих частин тіла тварин і відтворювати їхні образи в ліпленні; розвивати образне мислення, уяву, фантазію, гнучкість та вправність руки.
Обладнання: таблиці із зображенням та послідовністю ліплення тварин; ілюстрації, іграшкові тварини.
ХІД УРОКУ 17. Тема. Ліплення з пластиліну звірят. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
I. Організаційна частина
1. Бесіда.
— Діти, сьогодні ми проведемо уявну екскурсію до зоопарку та познайомимося із його мешканцями.
2. Відгадування загадок.
Колобка я з’їла, до вовчика в хату сіла,
Вовкові — сестричка, а звуть мене… (лисичка).
Хижий звір у хащах спить. Як зареве, як заричить!
Листя осипається з дерев. Хто ж це? Відгадали?… (Лев)
Я шукаю мед, малину, рибку сам собі ловлю,
Влітку й миті не спочину, а зайде зима, то сплю. (Ведмідь)
Така велика, довгонога і більша за найбільшу шафу,
Така розумна і красива у зоопарку є… (жирафа).
3. Гра «Підбери малюнок до відгадки».
II. Повідомлення теми і мети уроку
III. Робота над темою уроку
1. Бесіда.
— Діти, ви бували у зоопарку, бачили звірів, які живуть у ньому. Дехто з вас бачив тварин у цирку, в кінофільмах, на кольорових фотографіях та ілюстраціях. Вдома ви граєтесь з іграшковими тваринами. Саме іграшки, які ви принесли сьогодні на урок, допоможуть вам виліпити з пластиліну улюблену тварину.
Розглянемо наприклад, форму іграшкової лисиці. У неї маленька голова, загострена до носа, тулуб видовженої форми, довгий хвіст, короткі тонкі лапки.
Гостроносенька, хвостата
Ця тваринка рудувата.
Хутро в неї гарне, пишне,
Особливо хвіст розкішний!
На зайців вона полює,
Бідолашних нюхом чує!
Мишу й птаха може з’їсти,
Може і в курник залізти!
Полюбляє і рослини:
Ягоди, плоди, насіння.
Взимку їй також не спиться,
Азовуть її… (лисиця).
(В. Бутрім)
• А яка лисичка за характером? Які риси її характеру лягли в основу багатьох народних та літературних казок? Назвіть відомі вам казки про лисичку-сестричку.
• Перед роботою пропоную вам завдання на кмітливість про звірів-хижаків.
ХТО НЕ ЗВІР?
Все це хижаки: лисиця,
Вовк, їжак, а ще й куниця,
І сова, і також тхір.
Серед них один — не звір.
(Сова — це птах)
• А тепер розгляньте інші іграшки.
2. Перегляд демонстраційного матеріалу.
Обговорення особливостей будови тіла різних тварин.
3. Послідовність ліплення вчителем й учнями лисички (колективна робота).
— Для ліплення лисички потрібно поділити пластилін на чотири частини. З найбільшого шматочка зліпити тулуб. Із другого — голову, витягнувши мордочку і зробивши вуха. Третю частину поділити на чотири однакових шматочки — це будуть лапи. З останнього шматочка пластиліну зліпіть хвіст. Частини з’єднайте. Так само можна виліпити й іншу тваринку.
IV. Самостійна робота учнів
V. Підсумок уроку
VI. Перегляд та виставка дитячих робіт
УРОК 17. Тема. Ліплення з пластиліну звірят. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас