Урок 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: закріплювати навички письма слів із буквосполученням дж; удосконалювати вміння учнів робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, списувати текст з друкованого шрифту; розвивати увагу, зв’язне мовлення, вміння усно переказувати текст; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

    Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звуко-складових моделей, робочий зошит, плакат «Правильно сиди під час письма».

    ХІД УРОКУ 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повторення вивченого матеріалу

    1. Фронтальне опитування
    — Яке буквосполучення писали на минулому уроці?
    — Який звук воно позначає на письмі?
    — Наведіть приклади слів з цим буквосполученням.

    2. Гра «Впіймай звук»
    Бджілка з джмеликом літали, Бджілка з джмеликом дзижчали:
    — Джжу! Дззу!
    — Джжу! Дззу!

    3. Складання речень з опорними словами

    Який? Яка?Хто?Що робить?
    джміль
    бджола
    джин

    4. Звуко-буквений аналіз слова джин

    III. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Відгадування загадки

    • З-під глибини біжить водичка,
    Але це не озерце,
    Не струмок, не річка.
    А цілюще… (джерельце).

    — Що таке джерельце?

    2. Слухання тексту «Джерельце»
    В одному місті жила Людина, що ніколи не усміхалася… І якось на головній площі міста пробилося мале Джерельце.
    — Геть замурувати його! — звеліла Людина, яка ніколи не усміхалася. Звеліла — й з’явився на площі Каток. Товстим шаром він забив Джерельце.
    А неспокійне Джерельце прорвалося до сонця — чисте, студене. Побачила те Джерельце весела Людина. Зраділа і каже:
    — Давайте Водограй влаштуємо. Усі очі розплющили: а й справді!
    Відтоді на площі дзвенить музика ясного Водограю, веселкою сонячною переливається. Людей звеселяє.
    За Ю. Ярмишем

    — Що зробила з джерельцем Людина, що ніколи не усміхалася?
    — Що зробила весела Людина?
    — Як ви розумієте вислів: «Влаштували Водограй»?
    — Яка Людина вам сподобалась? Чому?

    Фізкультхвилинка

    IV. Повідомлення теми та завдань уроку

    V. Вивчення нового матеріалу. Робота в зошиті

    1. Опрацювання тексту
    1) Самостійне читання.
    — Скільки речень у тексті?
    — Чому ці речення можна назвати текстом?
    2) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
    3) Усний переказ тексту.

    Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

    2. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

    3. Списування тексту з друкованого шрифту

    4. Перевірка написаного

    VI. Підсумок уроку
    — Про що говорили на уроці?
    — Чому необхідно доглядати за джерелами?
    — Закінчить речення: «З джерела починається…».

    Урок 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
