УРОК 16. Тема. Всі дванадцять місяців!, уроки читання 3 клас

    УРОК 16. Тема. Всі дванадцять місяців!, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: М. Підгірянка «Співанка про місяці».

    Мета: розвивати образне бачення поетичних картин; удосконалювати навички виразного читання, уміння передавати почуття та емоції ліричного героя поезії; сприяти формуванню образної пам’яті, вихованню любові до поетичного слова, рідної природи та бережливого ставлення до них.

    Обладнання: малюнки із зображенням карток різних пір року.

    ХІД УРОКУ 16. Тема. Всі дванадцять місяців!, уроки читання 3 клас

    І. Організація класу

    Учитель
    Добрий день, шановні діти,
    Всім нам сонце шле привіти,
    Відкриває день новий…
    А навколо стільки дива!
    Я скажу вам всім правдиво:
    — Світ наш дуже чарівний,
    Його секрети ти відкрий!

    II. Мовна розминка

    1. Учитель
    Ось один він — не складний,
    Всім відомий і простий,
    Лиш загадку відгадай…
    Тож міркуй, не поспішай!
    Виходять дванадцять молодців,
    Випускають п’ятдесят два соколи
    Та триста шістдесят п’ять лебедів.
    Соколи — це… (тижні),
    А лебеді — це (дні).

    2. Стали молодці свою пору року закликати, а ми їм в цьому допомагатимемо:

    273

    — Ой щаслива та пора, що закликала своїх молодців! Вони дійсно славні, працелюбні. Своєю працею вони прославили свою пору року. Щіти добирають характеристику дій місяців кожної пори року.)
    Зиму — тим, що снігом землю покривали.
    Весну — тим, що зерном землю засівали.
    Літо — тим, що гріли, пестили, ласкали.
    Осінь — тим, що збирали врожай.

    III. Повідомлення теми й мети уроку
    — Дуже вдало описала роботу та завдання братця-місяця Марія Підгірянка у своєму вірші «Співанка про місяці».

    IV. Опрацювання вірша

    1. Виразне читання вірша вчителем.
    — Про що розповідається у вірші?
    — Що вам сподобалось?

    2. — Давайте уявімо, що в нашому класі зібрались усі братці-молодці, а тому кожен про себе розповість сам.
    Слухайте слова, пригадайте рядки з вірша: про який місяць йдеться?

    Дуєзадзвонитьґаздує
    будуєсклонитьдарує
    розвієпожовтіє

     

    3. Виразне читання вірша.
    — Який настрій викликають у вас зимові, весняні, літні та осінні місяці?
    — Яку інтонацію читання підказують слова ой, гей?

    4. Опрацювання вірша Марійки Підгірянки.
    — Любов до природи, отой веселий настрій, який поетеса передає у своїх віршах, відчувається всіма від малого до великого. Читаючи її вірші, оживає в душі сокровенне — велика, палка любов до природи. Ми любимо з вами, діточки, природу. І обов’язок наш — бути слухняними та вдячними дітками, саме такими, про яких пише у своєму вірші Марійка Підгірянка.
    Читання вірша вчителем.
    — На кого поглядала пташина?
    — А як, на вашу думку, чому саме на діток вона задивлялася?

    5. Самостійне читання вірша учнями.
    — Яка розмова відбулась між пташиною і дітками?
    — Що свідчить про те, що дітки раділи прильоту ластівки?
    — Прочитайте за особами їхню розмову.

    6. Вправи для розвитку техніки читання.
    Читання колонок слів скоромовкою.

    Чорно-білабезпечно
    вилагніздечко
    кружляланакажемо
    поглядалаприв’яжемо

     

    «Відловіть» рядки вірша.
    Л-п — гн-зд-, ск-р-, д-х-м,
    В-ст-л-й м-к-ньк-м п-х-м
    Б-зн-д-йн-, н-ш — стр-х-
    3-х-ст-ть т-б- — в-д л-х-.

    — А як ви, дітки, зустрічаєте пернатих друзів?
    — Що приносять вони у наші домівки?
    — Так, саме радість своїм співом вони приносять у наш рідний край. А твори Марійки Підгірянки, як чудові яскраві квіти, цвітуть на сторінках книжок, щоб вічно цвісти у душах людей — і дорослих, і діточок. Її вірші:

    Ніжні, лагідні, тендітні,
    До діток й звірят привітні,
    Як струмочки, все бринять
    Серед лісу, поля, саду…
    Як криниця чарівна,
    Пісеньки її дзвенять.

    УРОК 16. Тема. Всі дванадцять місяців!, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
