Урок 154 (письмо). Тема. Письмо букви е у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного і друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 154 (письмо). Тема. Письмо букви е у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного і друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: формувати навички письма букви є у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях; закріплювати вміння списувати з рукописного та друкованого тексту; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами слова, дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність.

    Обладнання: фішки (зеленого, жовтого, червоного кольорів), графічна модель речення, малюнок «Сонечко», робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 154 (письмо). Тема. Письмо букви е у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного і друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

    1. Загадка

    Що ж за буква то така:
    Ніби скибка кавуна.
    Скибку ту маля просило,
    І, згадайте, її двічі надкусило.

    — Що ви можете сказати про друковані велику і малу літери Є, є? (Вони різняться розмірами.)
    — А про рукописні?
    — Напишіть букви Є, є на дошці.
    — Назвіть імена, що починаються з Є. (Євген, Євдокія, Єлизавета, Єва, Єгор)

    2. Гра «Поле чудес»

    721

    — Відгадайте, яке ім’я зашифроване. (Євген)
    Підказка: перша буква — буква, яку ми вивчаємо на уроках навчання грамоти (Є), друга — позначає перший звук у слові, що є назвою маленького, червоненького, солоденького, кругленького фрукта (В), а остання — є у тваринки, що має ріг (Н).
    — Скільки букв у слові Євген!? А звуків?
    — Чому кількість звуків і букв не збігається?
    — Які слова допомогли впізнати вишню?

    III. Письмо під диктовку (на дошці)
    — Кожен із вас спробує себе у ролі вчителя. Я диктую склад. Один учень записує його на дошці, а ви за допомогою трьох фішок оцінюєте правильність і каліграфічність написання.
    Зелена фішка — чудово.
    Жовта фішка — добре.
    Червона фішка — ой-ой-ой! Дуже погано.

    нє дє тє ає Єв

    Фізкультхвилинка

    IV. Списування з рукописного шрифту

    1. Бесіда
    — Прочитайте речення, скільки їх.
    — Прочитайте перше речення, третє, сьоме.
    — Що утворюють ці речення? (Вірш)
    — Про кого він?
    — Що ви можете сказати про дівчинку Єву? (Вона працьовита.)
    — Назвіть слова, що римуються.
    — Що спільного в усіх цих словах? (У кінці кожного слова — буква є.)
    — Скільки звуків позначає буква є на письмі? Чому?
    — У яких словах ще є букви, що позначають два звуки?
    — Яке з речень відповідає поданій графічній моделі? Доведіть свою думку.

    722

    2. Списування тексту
    1) Підготовча робота.
    — Скільки речень у тексті? Чому ви так вважаєте?
    — Який розділовий знак стоїть у кінці першого речення?
    — Який розділовий знак стоїть у кінці другого речення?
    — Які ще знаки є у цих реченнях?
    — Які слова напишете з великої літери? Чому?
    2) Списування тексту.

    V. Підсумок уроку
    — Над чим сьогодні ви працювали на уроці?
    — Що можна зобразити синьою фарбою?
    — Що вміє Єва?
    — Кого боїться малювати маленька художниця?
    — От якби я малювала, то обов’язково зобразила б ось таке сонечко. (На промінцях — літери, що утворюють слово молодці.)

    723

    — Кожний його промінчик посилає не лише тепло і світло, а ще й літеру. Назвіть їх.
    — Яке слово можна утворити з цих букв? (Молодці)

    Урок 154 (письмо). Тема. Письмо букви е у сполученні з іншими буквами, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного і друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
