УРОК 15. Тема. Ліплення з пластиліну (гриби). Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 15. Тема. Ліплення з пластиліну (гриби). Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: удосконалювати навички роботи з пластиліном; розвивати уміння передавати пропорційні особливості будови різних грибів (великих і маленьких), виховувати бережливе ставлення до природи.

    Обладнання: таблиці, малюнки, муляжі грибів, пластилін, стеки.

    ХІД УРОКУ 15. Тема. Ліплення з пластиліну (гриби). Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організаційна частина

    II. Повідомлення теми і завдань уроку

    III. Робота над темою уроку

    1. Вступна бесіда.
    — Із вірша, який я вам зараз зачитаю, здогадайтесь, хто зараз прийде до нас на урок.

    2. Декламування вірша К. Перелісної «Золота осінь».

    В парках і садочках,
    На доріжки й трави
    Падають листочки
    Буро-золотаві.
    Де не глянь, навколо
    Килим кольористий,
    Віти напівголі
    Й небо синє, чисте.
    Метушні немає,
    Тиша й прохолода —
    Осінь золотава
    Тихо-ніжно ходить.

    (До класу входить дівчинка в костюмі осені. В руках у неї — кошик із грибами. Вона тихо ходить по класу і розсипає листочки.)

    Осінь. Учні, спробуйте відгадати загадки і ви дізнаєтесь, що знаходиться у нашому чарівному кошику.

    3. Відгадування загадок.

    В теплий дощик народився,
    Парасолькою накрився,
    Може б, з лісу пострибав,
    Якби другу ногу мав. (Гриб)

    І великі, і малі
    Повдягалися в брилі,
    І дощу ці одноніжки
    Не бояться анітрішки.
    Ліс — улюблений їх край.
    А як звати — відгадай! (Гриби)

    4. Продовження бесіди.
    — Які гриби вам відомі? (Уточнення вчителя про їстівні та неїстівні гриби).

    5. Перегляд демонстраційного матеріалу з коментарем учителя.
    — Одні з них — стрункі, мають досить тендітні ніжки та розлоги, наче парасольки чи тарілочки, капелюшки. У деяких — на ніжках спіднички. Інші, як, наприклад, білий гриб, виглядають міцними. Ніжки в них товсті, шапки круглі, схожі на половинку кулі. У третіх — капелюшки немов хвилясті. І, певна річ, у всіх капелюшки та шапки різного кольору. Тому ми ліпитимемо грибочки з кольорового пластиліну. Отже, почнемо.

    IV. Послідовність ліплення гриба
    — Для кожного гриба, який ви схочете зліпити, приготуйте шматок пластиліну, користуйтеся при цьому стекою.
    Перед роботою завжди зігрівайте шматок у долонях та розминайте його. Тоді він буде м’яким та податливим. Ніжки грибів сточуйте спочатку у вигляді стовпчиків (думайте, які вони мають бути за товщиною). Далі працюйте пальцями, аби уточнити їх форму: подивіться, де ніжка вужча, а де ширша; де вона має заокруглення. Для капелюха скатайте кулю, стекою відріжте її половину. А тепер з’єднаємо обидві частини гриба. Для цього знизу в капелюсі зробіть виїмку. Вставте туди ніжку і добре примажте обидві частини одна до одної.

    V. Самостійна робота учнів
    Звучить тиха мелодія. Вчитель читає вірш В. Бутрім «Осінній сум».

    Ронять жовті слізки
    У гаях берізки,
    Шарпає їх віти
    Злий осінній вітер.
    В небі сірі хмари,
    Як страшні примари.
    Лиш одні опеньки
    В лісі веселенькі.

    VI. Дидактична гра «Збір грибів»
    Учні демонструють свої вироби, а решта відгадує назву гриба, вказуючи, їстівним чи отруйним він є. Учитель нагадує, що навіть отруйні гриби у лісі не можна знищувати, бо вони є їжею для багатьох лісових мешканців.

    VII. Підсумок уроку

    УРОК 15. Тема. Ліплення з пластиліну (гриби). Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
