Урок 125 (письмо). Тема. Письмо рядкової букви я, складів, слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 125 (письмо). Тема. Письмо рядкової букви я, складів, слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, збагачувати словниковий запас дітей, вчити учнів аналізувати написане, перевіряти, виправляти помилки, зіставляти кількість звуків та букв у словах, складати речення за схемою; розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими; вимагати від дітей охайності під час письма та дотримання норм каліграфічного письма, виховувати повагу до усної народної творчості, бережливе ставлення до природи.

    Обладнання: картки з літерами, робочий зошит, фішки для звукового аналізу слів.

    ХІД УРОКУ 125 (письмо). Тема. Письмо рядкової букви я, складів, слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Бесіда за матеріалом уроку читання
    — З якою буквою ознайомилися на уроці читання?
    — Які звуки вона позначає на письмі?
    — У ролі чого вона може виступати?

    2. Повторення скоромовки, вивченої на уроці читання
    Яблука на ярмарок в ящику везла, Яблука на ярмарку швидко продала.

    3. Звуковий аналіз слова ярмарок

    4. Повторення відомості про звукові значення букви я в українській мові
    1) Буква я на початку слова позначає два звуки [йа].
    2) Буква я після голосного позначає два звуки [йа].

    III. Повідомлення теми та завдань уроку
    — На цьому уроці письма ми навчимося писати букву я, а також склади і слова з нею.

    IV. Вивчення нового матеріалу

    1. Демонстрування та порівняння друкованої літери з відповідною їй писаною, з раніше вивченими літерами

    2. Повторення гігієнічних правил письма
    • Правила сидіння за партою.
    • Розміщення зошита на парті.
    • Як тримати ручку під час письма.

    3. Показ і пояснення вчителем написання букви на дошці
    — Пишемо під рахунок і-раз-і, два-і. Пальчикова гімнастика

    4. «Письмо» зворотнім кінцем ручки на парті

    V. Робота в зошиті

    1. Письмо елементів букви по пунктирах зразка

    2. Письмо рядка літери самостійно

    3. Гра
    — Складіть нові слова, використовуючи перший склад кожного слова.
    1) Яма, лини, народ. (Ялина)
    2) Коло, море, рама. (Комора)
    — У якому зі слів треба писати букву я?

    Алгоритм написання рядкової букви я

    620

    4. Звуковий розбір слова ялина

    5. Продовження роботи в зошиті
    • Письмо слів (звернення уваги на відривне і безвідривне написання буквосполучень)

    6. Гра «Діалог»
    1) Хочу запитати я:
    А що ти їв на букву я? (Яблуко, яйця, яловичину)
    2) Ще таке питання маю:
    Хто на я тварину знає? (Ящірка, ягуар)

    Фізкультхвилинка

    VI. Узагальнення та систематизація вивченого

    1. Продовження письма слів.

    2. Звуковий аналіз слова до малюнка, його розфарбовування (зошит).

    3. Дописування сторінки зошита.

    4. Переписування слів з друкованого тексту (учитель звертає увагу на з’єднання букви з іншими буквами).

    VII. Підсумок уроку
    — Яку букву навчилися сьогодні писати?
    — Чи важко було писати цю букву?
    — Які слова з цією літерою ви писали?

    Урок 125 (письмо). Тема. Письмо рядкової букви я, складів, слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
