Урок 119 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Й, й («йот»), звук [й]. Формування навичок читання на основі діалогу. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 119 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Й, й («йот»), звук [й]. Формування навичок читання на основі діалогу. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: закріпити знання учнів про букви Й, й («йот»), звук [й]; розвивати фонематичний слух, логічне мислення та увагу учнів; виховувати повагу до старших, наполегливість, бажання пізнавати нове.

    Обладнання: картки (читалочки-розширялочки, старт — фініш); дитяча книжка (Кізим О. Маленька читаночка); фішки для побудови звукових моделей, розрізна азбука.

    ХІД УРОКУ 119 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Й, й («йот»), звук [й]. Формування навичок читання на основі діалогу. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці закріпимо знання про букву й («йот») та її звукове значення.

    III. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Гра «Впіймай звук»
    Учитель читає вірш, діти плескають у долоні, коли чують звук [й].

    Йди до мене, котенятко,
    Йод на ранку — все в порядку.
    Йод пекучий — пострибай.
    Йорж колючий — не чіпай.

    2. Вправа «Читалочки-розширялочки»

    602

    3. Колективне складання звукових схем слів. Звуковий аналіз цих слів. Друкування слів у зошитах
    — Послухайте вірш і назвіть слова, у яких є звук [й].

    Йорж поранився об ніж,
    Йод несіть йому скоріш!

    — Які слова зі звуком [й] ви почули? (Йод, йорж)
    — Складіть звукові моделі цих слів.

    603

    — Що спільного у моделях цих слів? (Один голосний звук і один м’який приголосний звук)
    — Чим вони відрізняються? (У першому слові один твердий приголосний звук, а у другому — два.)

    4. Добір слів зі звуком [й]
    — Назвіть інші слова, у яких є звук [й].

    5. Вправа «Старт — Фініш» (для нарощування темпу читання)
    — Прочитайте чітко, правильно і швидко пари слів.

    Гай — гайокчай — качай
    рай — райдугарій — нагрій
    син — синійчай — ручай
    чай — чайкакрай — небокрай

     

    Фізкультхвилинка

    Мій дідусь живе в селі,
    В нього сиві вуса.
    Я сокирою рубати
    В дідуся навчуся.
    Я навчусь траву косити
    І в сарай її носити.
    Дідусю бракує рук —
    Допоможе йому внук.

    IV. Робота за Букварем

    1. Вступна бесіда за темою тексту з використанням ілюстрації в Букварі

    2. Словникова робота

    Поруч — дуже близько, на невеликій відстані, поблизу, поряд.

    Гречаний — з гречки (медоносної рослини).

    Лан — безліса рівнина, рівний широкий простір; поле.

    Рій — сім’я бджіл або інших подібних комах, які утворюють окрему групу.

    Зберемо — складемо докупи, в одне місце.

    Поселимо — розмістимо в певному місці на постійне проживання.

    3. Читання тексту вчителем і бесіда за змістом

    4. Читання «ланцюжком»

    5. Самостійне напівголосне читання

    6. Вибіркове читання

    7. Читання діалогу в парах

    Фізкультхвилинка

    З братом ми були у лісі,
    Гриби збирали на узліссі,
    Дві корзини чималі
    Ми додому притягли!

    V. Робота з дитячою книжкою

    1. Читання вірша вчителем
    — Послухайте вірш і скажіть, чи знає Сашко, як необхідно поводитись у транспорті? (Учитель читає вірш.)

    2. Бесіда за змістом
    — Хто їхав у трамваї?
    — У чому звинувачували Сашка? (У невихованості)
    — Чи вважав Сашко свій вчинок неправильним?
    — Яке виправдання знайшов хлопчик?
    — Але чи мають діти забувати те, чому їх учать у школі на канікулах?
    — Як повинен був учинити Сашко?
    — Що б ви зробили на місці Сашка?
    — За що ви поважаєте старших?
    — Прочитайте слово, у якому є буква й («йот»). (Старий).
    — Складіть звукову модель слова старий.
    — Доберіть до цього слова протилежне за значенням. (Молодий)

    VI. Підсумок уроку
    — Знання про яку літеру українського алфавіту закріпили?
    — З якою новою книжкою познайомилися?
    — Чим вона вас вразила?

    Урок 119 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Й, й («йот»), звук [й]. Формування навичок читання на основі діалогу. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
