УРОК 11-12. Тема. Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок тварин, дерев, казкових персонажів. Об’єднання виробів у спільну композицію. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

  УРОК 11-12. Тема. Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок тварин, дерев, казкових персонажів. Об’єднання виробів у спільну композицію. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

  Мета: продовжувати вчити учнів працювати з природним матеріалом, створювати з нього природні вироби; удосконалювати вміння з’єднувати окремі деталі в готовий виріб; розвивати творчість і фантазію; виховувати любов до казок та бажання створювати красиві речі з природного матеріалу власними руками.

  Обладнання: шишки соснові та ялинові, жолуді, каштани, горіхові шкаралупки, шило, клей ПВА, пластилін, ножиці, сірникові палички, мох, зразки виробів, малюнок із зображенням лісу, фанерна підставка, малюнок лісовика, альбом з ігровими завданнями «Ми йдемо в ліс».

  ХІД УРОКУ 11-12. Тема. Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок тварин, дерев, казкових персонажів. Об’єднання виробів у спільну композицію. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

  I. Організація класу

  Учитель. Діти, на сьогоднішньому уроці ви опинитеся у казці. А казка ця про нашого зеленого друга. Послухайте загадку і відгадайте, про що вона.

  Навесні веселить,
  Влітку холодить,
  Восени живить,
  Взимку гріє. (Ліс)

  II. Повідомлення теми і мети уроку
  — Правильно, ця загадка про ліс. А чому ми вважаємо, що ліс — це наш зелений друг? (Пояснення учнів.)
  — Молодці! Ви багато знаєте про те, для чого потрібен нам ліс. Але разом з тим ви не повинні забувати правило друзів лісу:

  Багато лісу — не губи,
  Мало лісу — бережи,
  Немає лісу — посади.

  III. Робота над темою уроку
  — А зараз послухайте обіцяну казку про ліс.
  Звучить тиха мелодія. Учитель читає казку Ю. Дмитрієва «Ліс».

  IV. Планування наступних дій, відбір матеріалів та інструментів

  1. Бесіда з учнями.
  • Давайте пригадаємо розповідь дідуся-лісовичка про те, що таке ліс.
  У цьому вам допоможе намальована художником картина. (Демонстрація картини)
  • З чого ми зробимо листяні дерева?
  • Правильно, з гілочок. А з чого можна зробити ялину?
  • Правильно, із соснових та ялинових шишок.

  2. Послідовність виконання композиції.
  — Для цього потрібно вибирати розкриті шишки. Закріплювати їх на фанерній основі будемо за допомогою пластиліну та клею ПВА. Але, перш ніж їх прикріпити, потрібно продумати їх розміщення на основі.
  Коли листяні та хвойні «дерева» будуть прикріплені до фанери, тоді й будемо виготовляти гриби.
  — З якого природного матеріалу можна виготовити гриби?
  — Правильно, з жолудів та каштанів. Розгляньте зразки, і ви побачите, що такі грибочки дуже схожі на справжні.
  Щоб з’єднати шапочку з ніжкою, можна використати пластилін (демонструю) або зробити це за допомогою з’єднувальної палички: в жолудях та каштанах обережно зробити шилом проколи, паличку покрити клеєм ПВА і вставити у підготовлені отвори, з’єднуючи деталі в готовий виріб. Одержані гриби за допомогою пластиліну прикріпити до фанерної основи біля зображень дерев. Після цього всю основу вкрити мохом — «травою».
  (Нагадую правила користування шилом. Учні вибирають природний матеріал і спочатку за зразком виготовляють гриби, а потім підбирають матеріал для «дерев» і викладають все це на фанерну основу. Після цього вкривають площину мохом.)

  V. Практична діяльність учнів

  VI. Фізкультхвилинка

  Я біжу, біжу по гаю,
  Я метелика спіймаю.
  А метелик не схотів —
  Геть від мене полетів.
  Я біжу, біжу, біжу,
  Я метелика зловлю.

  (Далі продовжується робота зі створення образів птахів, звірів та комах. Діти створюють вироби на основі розгляду таблиць-зразків та за власним задумом.

  Попередньо опитую про їх задум і про те, з якого матеріалу вони будуть створювати вироби. За необхідності даю окремим учням поради щодо вибору матеріалу та способів з’єднання деталей. Робота учнів проводиться на наступному уроці, коли учні створюють колективну композицію.)

  VII. Оцінювання та аналіз робіт
  — Як ви гадаєте, що нам допомогло створити таку гарну композицію? (Старанність, колективна творчість, натхнення, почуття дружби у бажанні зробити гарний витвір власними руками тощо)

  VIII. Підсумок уроку
  — Ось який чудовий вийшов у нас ліс! У ньому є все: дерева, гриби і тварини. Він стане окрасою нашого куточка живої природи. І ви повинні пам’ятати, що ліс потрібно берегти і виконувати правила його збереження.

  1. Не ламай гілля дерев та кущів.
  2. Не пошкоджуй кору дерев.
  3. Не зривай у лісах та на лугах квіти.
  4. Не збивай гриби, навіть неїстівні.
  5. Не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах.
  6. Не руйнуй пташині гнізда.
  7. Не лови диких тваринок і не принось їх додому.

  Вам у походи ходити
  І мандрувать, любі діти,
  Вміти природу любити,
  Кожній стеблинці радіти!
  В полі, у лісі, над яром, —
  Квіти, дерева і трави.
  Цвіту не вирви задаром,
  Гілки не втни для забави.
  Оберігайте ж повсюди
  Шлях і стежиночку в гаї.
  Все це окрасою буде
  Нашого рідного краю.

  IX. Прибирання робочого місця

  УРОК 11-12. Тема. Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок тварин, дерев, казкових персонажів. Об’єднання виробів у спільну композицію. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

  Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

  Комментарии закрыты.