УРОК № 9 Тема. Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом та задач на знаходження суми і невідомого числа. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 9 Тема. Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом та задач на знаходження суми і невідомого числа. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: актуалізувати знання учнів про прийоми додавання й віднімання числа по одному і частинами; навчати знаходити значення виразу за шкалою лінійки; застосовувати таблиці додавання й віднімання для порівняння виразу і числа та розв’язання задач.

    Обладнання: предметні малюнки, схеми задач.

    ХІД УРОКУ № 9 Тема. Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом та задач на знаходження суми і невідомого числа. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Організація класу

    — Добрий день! У добрий час!
    Рада, діти, бачити я вас!
    Чи почули ви усі дзвінок?
    Він покликав на урок!
    Кожен з вас приготувався,
    На перерві постарався.
    Зараз сядуть всі дівчатка,
    А за ними і хлоп’ятка.

    II. Актуалізація знань учнів

    1. Усна лічба
    —До нас у гості завітав крокодил Гена. Він захотів дізнатися, як учні 2 класу вміють рахувати. Давайте доведемо, що навчаємось у школі не марно.

    Завдання 1
    Вставити пропущений знак і число.

    РИСУНО

    Завдання 2
    — Яке число можна вставити у віконечко?

    РИСУНОК

    — З числами 2, 3, 4 скласти якомога більше прикладів на додавання, використовуючи їх як доданки.

    Завдання 3
    Порівняйте.
    3 + 4 х 7
    5 + 2 х 9
    8 – 4 х 8
    2 + 0 х 3
    4 х 8 – 4
    9 х 5 + 2
    8 – 4 х 4 + 4
    4 + 4 х 4 – 4

    Завдання 4
    Заповніть таблицю.

    9

    Завдання 5
    Вставте пропущені числа.

    10

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Робота в парах
    Виконання завдання № 65.
    За бажанням діти пояснюють прийоми обчислення.

    2. Колективна робота
    Діти працюють біля дошки і записують приклади у зошитах.
    8 – 3 =
    6 + 3 =
    10 – 5 =
    9 – 6 =

    Розв’язують приклади, внизу записують інше розв’язання прикладів.
    8 – 2 – 1
    6 + 2 + 1
    10 – 3 – 2
    9 – 3 – 3

    3. Виконання завдання № 66 (усно)

    4. Самостійна робота
    № 67, сильніші учні розв’язують приклади, записані на дошці.

    6 + 4 – 3
    7 + 2 – 4
    10 – 5 + 2
    9 – 6 + 1
    7 – 2 – 2
    4 + 5 – 3
    8 – 7 + 5
    6 – 5 – 1

    5. Перевірка робота

    6. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 69.
    — Про що йде мова у задачі?
    — Що у задачі відомо? Назвіть питання задачі.
    Діти розглядають малюнок до задачі. Називають ключові слова. Записують задачу самостійно.

    2) Розв’язання задачі № 70.
    — Прочитайте умову задачі.
    — Прочитайте запитання.
    — На що вказує число 5?
    — На що вказує число 2?
    — Якою дією будемо розв’язувати задачу? Чому?
    Діти відшукують відповідну схему до задачі. На дошці вчитель записує скорочений запис задачі.

    11Діти самостійно розв’язують і записують задачу.

    3) Самостійна робота.

    1 варіант
    Всього олівців було 10. На столі лежало 4 олівці. Скільки олівців було в коробці?

    2 варіант
    Всього було 8 тюльпанів. В вазі стояло 3 тюльпани. Скільки тюльпанів було у пакеті?

    7. Перевірка роботи

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 9 Тема. Прийоми додавання й віднімання по одному числу і частинами. Порівняння виразу і числа. Складання задач за даним виразом та задач на знаходження суми і невідомого числа. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
