Урок № 9. Робота над виправленням помилок, які були допущені в творі, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 5 класі

    Урок № 9. Робота над виправленням помилок, які були допущені в творі, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 5 класі

    Мета: оголосити результати роботи, проаналізувати типові помилки; розвивати навички контролю та самоконтролю.

    ХІД УРОКУ № 9. Робота над виправленням помилок, які були допущені в творі, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 5 класі

    І. Оголошення теми та мети уроку

    II. Оголошення результатів роботи

    ІІІ. Аналіз учнівського твору
    Прочитайте твір. Визначте тему й основну думку. Чи можна назвати цей твір оповіданням? Доведіть.

    ПРИГОДА НА РІЧЦІ
    Цей день був якийсь особливий. Миколка йшов додому з радісним настроєм.
    Дорога пролягала через міст, перекинутий над невеличкою, але глибокою річкою. На ньому любили гратися діти.
    Ще здалеку миколка почув дзвінкі голоси, дитячий сміх і жалібне поскрипування моста.
    Коли Миколка вийшов на берег, то побачив таку картину: міст розгойдувався і скрипів, а діти, сидячи на ньому, верещали від захоплення.
    І раптом щось жахливе. Маленька Світланка, змахнувши рученятами, зірвалася з мосту, полетіла в річку і миттєво зникла під водою. Не гаючи й хвилини, Миколка кинувся у воду.
    Нестерпно довго тягнувся час для дітей, які стояли на мосту. І тільки Миколка виліз на берег, діти полегшено зітхнули. Вони з криком побігли до Миколки й Світланки, які тремтіли від холоду. Так Миколка врятував Світланку.

    Виділіть в оповіданні зав’язку, кульмінацію й розв’язку. Чи достатньо вони розкриті?
    Чи дає учнівський твір відповіді на такі запитання:
    • Коли відбулися описані події? (Сказано лише, що день був особливий, а Миколка й Світланка тремтіли від холоду)
    • Чим особливий був день?
    • Хто такий Миколка? Звідки він ішов? Чому в нього був радісний настрій?
    • Скільки років Світланці?
    • На якому мосту гралися діти?
    • Чому Світланка впала у воду?
    • Чи докладно показано, як Миколка рятував Світланку?
    • Проаналізуйте мовні засоби. Як упродовж тексту названо Миколку й Світланку? Чи можна імена замінити іншими словами? Якими саме?
    • Розширте оповідання, доповнивши його відповідями на нез’ясовані автором питання.

    IV. Робота учнів над помилками у власних творах

    Пам’ятка
    1. Удосконалити будову оповідання.
    2. Розкрити недостатньо висвітлені події, обставини.
    3. Уточнити важливі деталі.
    4. Вилучити зайве.
    5. Випишіть слова, у яких ви припустилися помилок, складіть з ними речення.

    V. Підсумок уроку

    Урок № 9. Робота над виправленням помилок, які були допущені в творі, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 5 класі

    Повернутися на сторінку Уроки розвитку зв’язного мовлення в 5 класі
