УРОК № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: закріпити знання письмової нумерації чисел другого десятка; ознайомити з алгоритмом розв’язання задач на знаходження невідомого доданка; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися

    Обладнання: таблиця розрядів.

    ХІД УРОКУ № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Запис до таблиці розрядів чисел другого десятка.

    2. Виконання завдань 2—4 на с. 94 підручника.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    Виконання завдання 5 на с. 94 підручника.
    Складання короткої умови:
    Було — 5
    Поклали — ?
    Стало — 9
    З’ясування відношень між числами:
    — Чому груш стало більше, ніж було? (Бо додали ще кілька.)
    — Якщо додали, то 9 — сума. А які доданки? (5 і невідоме число.)
    — Як знайти це невідоме число?

    Висновок: невідомий доданок знаходиться дією віднімання.

    Правило:

    Щоб невідомий доданок дістати,
    Треба відомий від суми відняти.

    Розв’язання задачі: 9 – 5 = 4 (груші). Відповідь: 4 груші поклали.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 6 на с. 94 підручника.

    2. Виконання завдання 7 на с. 94 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Відгадайте, яке число я задумала: у ньому 1 десяток, а одиниць — на 6 менше. (Чотирнадцять.)

    УРОК № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
