УРОК № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвою, послідовністю чисел від 11 до 20; вправляти в табличному додаванні і відніманні в межах 10, розв’язанні задач; розвивати пам’ять, увагу; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: сигнальні картки із числами від 11 до 20; лічильний матеріал (ягоди, гриби).

    ХІД УРОКУ № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Повторення нумерації чисел першого десятка, поняття десяток.

    2. Виконання завдань 2, 3 на с. 85 підручника.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 85 підручника.

    2. Закріплення назв чисел від 11 до 20.

    Десяток в кошику яєць.
    Ще одне поклали.
    Тепер у кошику яєць,
    Хто скаже, скільки стало?
    (Одинадцять.)

    Десяток в кошику яєць.
    Ще два туди поклали.
    Тепер у кошику яєць,
    Хто скаже, скільки стало?
    (Дванадцять.)

    Десяток в кошику яєць.
    Ще три туди поклали…
    (Тринадцять.)

    Десяток в кошику яєць.
    Ще четверо поклали…
    (Чотирнадцять.)

    І далі за аналогією:
    …Ще п’ятеро поклали… (.П’ятнадцять.)
    …Ще шість туди поклали… (Шістнадцять.)
    …Ще сім туди поклали… (Сімнадцять.)
    …Ще восьмеро поклали… (Вісімнадцять.)
    …Ще дев’ять їх поклали… (Дев’ятнадцять.)
    …Ще десять їх поклали… (Двадцять.)

    3. Усна лічба в межах 20.

    4. Виконання завдань 1—3 на с. 52 зошита.

    III. ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Складання й обчислення виразів за віршованими текстами.

    Десять ластівок літало,
    Вісім ще до них примчало.
    Хто нам скаже — відгадає,
    Скільки їх тепер літає?
    (Вісімнадцять.)

    Вдома десять жаб було,
    В гості шестеро прийшло,
    Перевідати щоб їх.
    Скільки жаб тепер усіх?
    (Шістнадцять.)

    Іменини в поросяток.
    Подарунків вже десяток!
    А ще дев’ять обіцяли.
    Скільки всіх, порахували?
    (Дев’ятнадцять.)

    Десять груш у поросяток.
    Я їм дав іще десяток.
    Хто нам скаже зразу,
    Скільки груш всіх разом?
    (Двадцять, або два десятки.)

    2. Виконання завдання 4 на с. 85 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що ми сьогодні вчилися робити?
    — Яке число наступне після числа 10?
    — Як називається число, що складається з десяти й трьох? З двох десятків?

    УРОК № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
