УРОК № 77. Тема. Переставна властивість додавання. Вправи на застосування таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 77. Тема. Переставна властивість додавання. Вправи на застосування таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: розкрити зміст переставної властивості додавання, учити застосовувати її на практиці; вправляти в додаванні і відніманні чисел у межах 10, розв’язанні задач; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

    Обладнання: предметні картинки (овочі, фрукти).

    ХІД УРОКУ № 77. Тема. Переставна властивість додавання. Вправи на застосування таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 80 підручника.

    — Розгляньте малюнок. Порахуйте, скільки голубих і білих клітинок у верхньому і нижньому рядках.
    — Які вирази можна скласти за цими малюнками? Порівняйте їх.

    Висновок: від переставляння доданків сума не змінюється. (Аналогічна робота проводиться за завданнями 2, 3 на с. 78 підручника.)

    2. Ознайомлення з казкою.

    П’ять ґав, два горобці і три сороки
    Знайшли на свою голову мороку:
    Надумали шпаківню заселити,
    Щоб весело і тепло було жити.
    П’ять, два і три — усіх порахували.
    Виходить десять. Місця буде мало!
    А що, як помінятися місцями?
    Змінити ґав, наприклад, горобцями?
    Два, п’ять і три — у сумі десять теж.
    Сороки в крик: «Не влізли ми, авжеж!
    Знов ми останні! Треба ще не так:
    Три, два і п’ять! Рахуйте!» Мудрий грак
    Спостерігав оці переставляння
    І мовив: «Це даремні намагання.
    Як не рахуй, а сума все одна.
    Як і шпаківня. Замала вона
    Для десятьох!»
    Птахи посумували,
    Але недовго. Скоро заспівали:
    «Хоч рішення з житлом проблематичне,
    Ми вивчили закон математичний:
    Доданки всяк переставляти можна,
    А сума — та ж! Це знає пташка кожна!»
    Запам’ятай і ти властивість цю,
    Відому навіть ґаві й горобцю!

    — Яку властивість ви маєте запам’ятати?

    3. Виконання завдання 4 на с. 80 підручника.

    II. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 5 на с. 80 підручника.

    2. Виконання завдання 6 на с. 80 підручника.

    Ну і хитрий братик Лис!
    Бачте: гирі він приніс.
    От і думайте, хто важчий.
    Хто розумник з вас найкращий?
    (Пес на 4 кг важчий за лиса.)

    3. Самостійна робота (виконання завдань 2 на с. 48, 1, 3 на с. 50 зошита).

    4. Виконання завдання 7 на с. 80 підручника.

    III. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що ми сьогодні вивчили?
    — Додайте: 3 + 2; 2 + 3 (Завдання виконується з опорою на предметні картинки.)

    Висновок:

    Немає значення для нас,
    Як числа додавати.
    Чи три плюс два, чи два плюс три —
    П’ять будем в сумі мати!

    Читання правила з дошки:

    Доданки місцями
    Міняй хоч сто раз,
    Та сума від цього
    Не зміниться в нас.

    УРОК № 77. Тема. Переставна властивість додавання. Вправи на застосування таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
