УРОК № 74. Тема. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10. Задачі на різницеве порівняння. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 74. Тема. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10. Задачі на різницеве порівняння. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання маси — кілограмом, із зважуванням на терезах за допомогою гир; вправляти в додаванні і відніманні в межах 10, розв’язанні задач; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: коробочки, наповнені сіллю, ватою, крупами; гиря в 1 кг; предметні картинки.

    ХІД УРОКУ № 74. Тема. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10. Задачі на різницеве порівняння. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. ПІДГОТОВКА ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    Практичне засвоєння поняття маса.
    Учитель пропонує учням взяти в руки різні предмети (однакові за об’ємом) і порівняти, що важче. Наприклад, коробочки, наповнені сіллю, ватою, крупами.
    — Ви відчули, що предмети мають різну масу. Є легші, є важчі.
    Масу вимірюють зважуванням.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Практичне ознайомлення з кілограмом (гиря в 1 кг).
    Запис: 1 кг.
    Учитель пояснює, як користуватися терезами, гирями.

    2. Виконання завдання 1 на с. 77 підручника.
    — Яка маса рису? (6 кг.)
    — Яка маса гранатів? (2 кг.)
    — Що важче: 6 кг рису чи 2 кг гранатів? На скільки? (На 4 кг.)

    3. Виконання завдання 1 на с. 47 зошита з друкованою основою.

    4. Розв’язання віршованої задачі з опорою на предметні картинки.

    П’ять кілограмів полуниць
    Назбирав на грядці Гриць.
    Разом з ним була і мама —
    В неї вісім кілограмів.

    На скільки кілограмів більше зібрала мама? (8 – 5 = 3.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдань 2, 3 на с. 77 підручника.

    2. Виконання завдання 2 на с. 47 зошита.

    3. Виконання завдання 4 на с. 77 підручника (усно).
    — Як дізнатися, скільки сніжків зліпила дівчинка? (5 — 2 = 3.)
    — Ми знаємо, що хлопчик зліпив 5, а дівчинка — 3 сніжки. Чи можемо ми дізнатися, скільки сніжків зліпили дівчинка і хлопчик разом? (5 + 3 = 8.)

    4. Виконання завдання 5 на с. 77 підручника.
    Відповідь: друга, бо вона складається не з п’яти відрізків.

    5. Виконання завдання 6 на с. 77 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що таке кілограм?
    — Що таке терези? Навіщо потрібні гирі?
    — Як ви гадаєте, що важче: 1 кг пуху чи 1 кг металу? (Діти можуть сказати, що важчий 1 кг металу. Тоді необхідно пояснити, що 1 кг = 1 кг будь-якої речовини. А от місця 1 кг металу займає значно менше, ніж 1 кг пуху.)

    УРОК № 74. Тема. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10. Задачі на різницеве порівняння. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
