УРОК № 7. Тема. Число й цифра. Позначення чисел цифрами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 7. Тема. Число й цифра. Позначення чисел цифрами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ввести поняття число й цифра; вправляти в написанні елементів цифр; розвивати логічне мислення, уміння обґрунтовувати свою думку; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: лічильний матеріал (геометричні фігури); цифри від 0 до 9; індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 7. Тема. Число й цифра. Позначення чисел цифрами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 1 на с. 9 підручника.

    2. Виконання логічних завдань.

    Завдання 1. Скласти будинок із 6 паличок, а потім перекласти 2 палички так, щоб утворився прапорець.

    729

    Завдання 2. На набірному полотні зверху 8 кружечків, а знизу 6. Скільки кружечків треба перекласти і як, щоб їх стало порівну в кожному ряду?

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 2 на с. 9 підручника.

    Полічимо, скільки предметів було,
    І будемо знати їх кількість, число.
    Позначимо числа значками, ось так;
    Назвемо їх цифрами. Цифра — це знак.

    Учитель виставляє на набірному полотні цифри: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0.
    Отже, цифра — це знак числа, його запис. За допомогою цифр можна записати будь-яке число предметів, а цифр усього — 10.

    2. Виконання завдання 3 на с. 9 підручника.

    3. Виконання завдання на зіставлення числа й цифри.
    Покладіть стільки паличок, щоб їх число відповідало цифрі 3. (Учитель показує цифру.)

    4. Виконання завдань 1, 3 на с. 5 зошита.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Бесіда.
    — Що таке цифра? (Знак, запис числа.)
    — Що позначає цифра 1, або одиниця? (Один предмет.)
    — Що позначає цифра 2, або двійка?
    — Як правильно сказати: «Число три більше, ніж число два» чи «Цифра 3 більша, ніж цифра 2»? (Учителю слід підкреслити, що цифра — лише знак, що всі знаки на дошці однакового розміру, а більше число позначене цифрою 3.)

    2. Виконання завдання 4 на с. 9 підручника.
    Учні мають пояснити свій вибір. (Слід обрати трикутник, тому що фігури розташовані в такій послідовності: прямокутник, круг, трикутник. Або: усіх фігур по дві, отже й трикутників має бути два.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Яка цифра позначає один предмет? (Один, одиниця.)
    Із цим числом і цифрою 1 ми ближче познайомимося на наступному уроці.

    УРОК № 7. Тема. Число й цифра. Позначення чисел цифрами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
