УРОК № 7 Тема. Додавання й віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 7 Тема. Додавання й віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: формувати в учнів уміння визначати арифметичну дію за назвою результату дії; мобілізувати знання учнів про взаємозв’язок між діями додавання й віднімання; визначати зв’язок односюжетних задач на знаходження суми й невідомого доданка, розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів.

    Обладнання: предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, схеми задач, малюнок корабля, карта.

    Хід уроку № 7 Тема. Додавання й віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів
    — Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами вирушаємо у подорож водними просторами Математичного океану і попливемо на ось такому човні під вітрилами (демонстрація малюнка). Якщо ви правильно і швидко виконаєте запропоновані завдання, ми побуваємо у різних портах і повернемось додому.
    — Але перш ніж вирушити в путь, відгадайте ребуси.

    2

    — Отже, подорож почалась. (Учитель вивішує на дошку малюнок корабля і карти.) Перший порт, у який ми завітаємо, називається «Обчислювальний». Ми будемо розв’язувати приклади у межах 10.

    1. Усна лічба
    Перше завдання з картками виконують учні перших парт кожного ряду.
    — Ви знаєте, хто живе у воді?
    — Правильно, риби.
    І для того щоб зійти на берег, вам потрібно розв’язати приклади. Їх вам пропонує морська красуня.

    3

    Друге завдання — гра «Визнач маршрут корабля». Біля дошки працюють 3 учні.
    Щоб визначити курс корабля, який зашифровано прикладами, треба підкреслити правильну відповідь.

    9 – 8 (3, 6, 1)
    6 + 4 (8, 3, 10)
    3 + 3 (6, 7, 5)
    7 + 2 (8, 10, 9)
    2 – 2 (1, 3, 0)

    6 + 1 (7, 9, 8)
    7 – 6 (2, 4, 1)
    4 + 4 (8, 6, 9)
    3 + 6 (10, 8, 9)
    5 + 3 (6, 9, 8)

    10 – 2 (7, 8, 9)
    6 + 3 (7, 6, 9)
    5 + 5 (8, 10, 9)
    4 + 5 (9, 8, 7)
    10 – 5 (5, 6, 4)

    — Третє завдання: визначте, хто які приклади розв’язував.

    4

    — Молодці! Гарно впоралися із завданнями. А ми продовжуємо нашу подорож і вирушаємо до наступного порту.

    II. Робота над новим матеріалом
    — Прямо перед нами порт «Ігровий». Як називаються числа при додаванні?

    1. Зараз ми з вами пограємо у гру «Прямий і зворотній рух»
    Утворюємо приклад на додавання.

    5

    У порожні кишеньки діти вставляють цифри.
    — Складіть і запишіть у рядок три приклади.
    — Діти, а як із прикладу на додавання утворити два приклади на віднімання?
    Допоможе нам у цьому «зворотній рух».

    Висновок: щоб дістати перший доданок, треба від суми відняти другий доданок. Щоб дістати другий доданок, треба від суми відняти перший доданок.

    — Запишіть під кожним прикладом на додавання по два приклади на віднімання.

    2. Усне виконання завдань № 50, № 51

    3. Фізкультхвилинка

    4. Розвиток математичних умінь
    — Наш корабель наближається до наступного порту. Нас зустрічає Ведмедик. Він запрошує нас до себе в гості.
    Діти, ви згодні?
    — Тоді сходимо на берег.
    У Ведмедика дуже гарне подвір’я, тому що він любить працювати. Можна побачити багато різних дерев. Давайте ми зараз з вами попрацюємо над задачами, які приготував для нас Ведмедик.

    5. Робота над задачами

    1) Виконання завдання № 52.
    Діти читають задачу. Знаходять на дошці відповідну схему та самостійно розв’язують задачу.

    2) Виконання задачі № 53.
    — Про що йде мова в задачі?
    — Що в задачі відомо?
    — Про що треба дізнатися?
    — Як дізнатися, скільки дерев посадив ведмедик другого дня? На дошці з’являється схема.
    Діти самостійно записують задачу.

    6. Робота з геометричним матеріалом Наш корабель прибуває у порт «Фігурний». Виконання завдання 55.
    Діти відшукують на малюнках трикутники й чотирикутники.

    7. Самостійна робота Виконання завдання № 54.

    8. Перевірка роботи

    III. Підсумок уроку
    — От і завершилася наша подорож Математичним океаном. Молодці! Ви гарно впоралися з усіма завданнями. Так тримати!

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 7 Тема. Додавання й віднімання в межах 10. Зв’язок між додаванням і відніманням. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
