УРОК № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

    УРОК № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

    Мета: актуалізувати й узагальнити вивчений матеріал, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою їх корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння орієнтуватися у сучасному літературному процесі, висловлювати власні думки з приводу прочитаного та порушених проблем; виховувати кращі людські якості, життєвий оптимізм, прагнення до добра й справедливості.

    Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

    Теорія літератури: стильові течії, літературні напрями, пригодницький роман, притча, візуальна (зорова) поезія, художній образ, художні засоби.

    ХІД УРОКУ № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

    I. Оголошення теми й мети уроку

    II. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

    2. Виконання учнями контрольної роботи.

    Варіант I

    Початковий та середній рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Вірші-паліндроми писав:
    А В. Женченко;
    Б А. Мойсієнко;
    В В. Герасим’юк;
    Г І. Липа.

    2. З якого віршу ці слова — крок, гори, пророк, серце, нога, холод, поклик:
    А «Перший сніг» В. Герасим’юка;
    Б «Чоловічий танець» В. Герасим’юка;
    В «Жива ватра» В. Герасим’юка;
    Г «Автопортрет в автобусі» Н. Гончара.

    3. Назвіть автора, що писав твори «для тих, хто сам кермує власним життям»?

    4. Допишіть речення.
    Представниками сучасної візуальної (зорової) поезії є…

    Достатній рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте образ героя роману І. Багряного «Тигролови» Григорія Многогрішного.

    2. Коротко напишіть про улюблений твір з літератури рідного краю.

    Високий рівень
    (Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)

    Виконайте одне із завдань.

    А Напишіть твір-роздум «Сильна українська людина» (за романом І. Багряного «Тигролови» та іншими творами української літератури й власними спостереженнями).

    Б Висловіть свої судження про притчі І. Липи та їхній зв’язок із проблемами сучасності.

    Варіант II

    Початковий та середній рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Вірш-малюнок — це:
    А «Стогін» В. Женченка;
    Б «У невідому путь» І. Липи;
    В «Перший сніг» В. Герасим’юка;
    Г «Мати» І. Липи.

    2. З якого віршу ці слова — аркан, коло, побратими, піт, кров, хрест, раз:
    А «Жива ватра» В. Герасим’юка;
    Б «Перший сніг» В. Герасим’юка;
    В «Чоловічий танець» В. Герасим’юка;
    Г «У невідому путь» І. Липи.

    3. У творах якого письменника простежується така основна думка: життя — це постійна боротьба, людина — борець, шлях цієї боротьби — непередбачуваний і невідомий?

    4. Допишіть речення.
    Попередниками сучасної візуальної (зорової) поезії є…

    Достатній рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте образ майора Медвина з роману І. Багряного «Тигролови».

    2. Напишіть про улюбленого героя літератури рідного краю.

    Високий рівень
    (Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)

    Виконайте одне із завдань.

    А Напишіть твір-мініатюру «Роман І. Багряного «Тигролови» — окраса світової пригодницької літератури».

    Б Продовжіть історію Наталки й Григорія Многогрішного, пов’язавши її з біографією самого автора (за романом І. Багряного «Тигролови»).

    УРОК № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури 9 клас
