УРОК № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: забезпечити засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6; вправляти в розв’язанні задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць, учити порівнювати і розпізнавати їх; розвивати оперативність мислення; виховувати самостійність.

    Обладнання: м’яч.

    ХІД УРОКУ № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Усна лічба.

    Снилися сьогодні Зіні
    Цілу ніч лиш апельсини.
    Три неначе вона з’їла,
    Шість на ранок залишила.
    Скільки всього апельсинів
    Уночі наснилось Зіні?
    (3 + 6 = 9.)

    Вісім бджілок волохатих
    Копошилось біля м’яти.
    Потім полетіло шість.
    Скільки бджілок залишилось?
    Хто нам швидше відповість?
    (8 – 6 = 2.)

    2. Виконання завдання 1 на с. 40 зошита.

    3. Усні вправи на повторення назв компонентів дії додавання.

    Шість курячих ніжок — це перший доданок,
    Дві курячі ніжки — це другий доданок.
    Згорнувшись на ліжку,
    Рахує кіт ніжки.
    Яка сниться сума
    Коту на сніданок?
    (6 + 2 = 8.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    Виконання завдань 1, 2 на с. 69 підручника.
    — Чим схожі ці дві задачі?
    — Чим відрізняються?
    — Порівняємо ще дві задачі.

    Задача 1.
    Два лящі і шість сомів.
    Скільки риб піймали ми?

    Задача 2.
    Двох лящів зловили ми
    Ще піймались і соми!
    Більше їх було на шість.
    Скільки? Хто з вас відповість?

    — Що знаходимо в першій задачі? (Суму двох чисел.)
    — А в другій? (Друге число.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 4 на с. 69 підручника.

    2. Виконання завдання 5 на с. 69 підручника (усно).
    — Яка це задача: на знаходження суми чи на збільшення числа?

    3. Самостійна робота.

    І варіант
    4 + 5 – 6
    8 + 2 – 6
    7 + 3 – 5
    9 – 2 – 4

    II варіант
    4 + 6 – 5
    6 + 3 – 6
    7 + 2 – 4
    8 – 3 – 4

    Додаткові завдання: 2, 3 на с. 40 зошита.

    4. Виконання завдання 6 на с. 69 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    Гра «Відповідай швидко» (проводиться з м’ячем). Учитель кидає м’яч, називаючи приклад на табличне віднімання чи додавання числа 6, учень дає відповідь і повертає м’яч.

    УРОК № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
