УРОК № 62. Тема. Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Побудова відрізків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 62. Тема. Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Побудова відрізків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити учнів із задачею на різницеве порівняння; закріпити навички додавання і віднімання числа 5; формувати вміння будувати відрізок, коротший від поданого; розвивати просторову уяву; виховувати акуратність, старанність

    Обладнання: предметні картинки (миші, білки, птахи).

    ХІД УРОКУ № 62. Тема. Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Побудова відрізків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Усна лічба.

    840

    2. Виконання завдання 1 на с. 36 зошита.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдань 1—3 на с. 66 підручника.
    Висновок. Щоб відповісти на запитання: «На скільки більше (або менше) одне число, ніж інше?», треба відняти від більшого числа менше.

    2. Розв’язання віршованих задач на різницеве порівняння з опорою на предметні картинки.

    В норі сім мишок шарудять,
    А кіт у нірку дише.
    Питає в мами мишеня:
    — А нас на скільки більше?
    (7 – 1 = 6 — мишей на 6 більше, ніж котів.)

    В дуплі у білки п’ять горішків.
    А ще там є соснові шишки.
    У білочки їх рівно сім.
    На скільки більше в білки шишок? —
    Питання дітлахам усім.
    (7 – 5 = 2 — на 2 шишки більше, ніж горішків.)

    Клювали зерна в годівниці
    П’ять горобців і дві синиці.
    Рахує пальці на руці
    Маленький хлопчик Ваня.
    На скільки більше горобців?
    Яке важке питання!
    (5 – 2 = 3 — на 3 горобці більше.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдань 2, 3 на с. 36 зошита.

    2. Робота в зошиті.
    Дано відрізок завдовжки 8 см. Побудувати відрізок, що на 5 см коротший від поданого.
    Якої довжини відрізок ми побудуємо? (8 – 5 = 3 см.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від іншого?

    УРОК № 62. Тема. Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5. Побудова відрізків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
