УРОК № 61. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 5. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 61. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 5. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: скласти таблиці додавання і віднімання числа 5; вправляти в складанні й розв’язанні задач на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, кмітливість; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 61. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 5. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. ПІДГОТОВКА ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    Усна лічба.

    839

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    Попрацюєм колективно,
    І уважно, і активно!

    1. Виконання завдання 1 на с. 65 підручника.
    — Поясніть, як складено таблиці.

    2. Розв’язання віршованої задачі з використанням індивідуального лічильного матеріалу.

    Вранці лиска Віолета
    Смажила собі котлети.
    Потім враз чотири з’їла,
    П’ять на вечір залишила.
    Полічіть усі котлети,
    Що були у Віолети.
    (4 + 5 = 9.)

    Учитель звертає увагу дітей на те, що запам’ятати цей приклад дуже легко, тому що ми вже вивчили таблицю додавання числа 4. Можна рахувати й так: 5 + 4 = 9.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    Самостійно попрацюєм,
    Порахуєм, поміркуєм.

    1. Виконання завдань 2, 6 на с. 65 підручника.

    2. Виконання завдань 3—5 на с. 65 підручника.
    — Що означає збільшити число на кілька одиниць? (Додати.)
    — Що означає зменшити число на кілька одиниць? (Відняти.)

    3. Виконання завдань 1, 2 на с. 35 зошита з друкованою основою.

    4. Усне розв’язання й порівняння задач різних типів. Учитель запитує, до якого типу належить кожна задача:
    — на знаходження суми;
    — на знаходження остачі;
    — на збільшення числа на кілька одиниць;
    — на зменшення числа на кілька одиниць.

    П’ять горішків в білки Мусі,
    Стільки ж їх у білки Пусі.
    Якщо разом скласти їх,
    Скільки ж ласощів усіх?
    (5 + 5 = 10, задача на знаходження суми.)

    Білочка десять горішків знайшла.
    П’ять вже віднесла вона до дупла.
    Решту рахує, замислилась трішки:
    Скільки ще треба віднести горішків?
    (10 – 5 = 5, задача на знаходження остачі.)

    Білочка Пуся сушила грибки,
    П’ять нанизала вона на гілки.
    В білочки Мусі їх більше на п’ять.
    Скільки у Мусі? — спитаєм малят.
    (5 + 5 = 10, задача на збільшення числа на кілька одиниць.)

    Білочка Пуся сушила грибки,
    Сім нанизала вона на гілки.
    В білочки Мусі їх менше на п’ять.
    Скільки у Мусі? — спитаєм малят.
    (7 – 5 = 2, задача на зменшення числа на кілька одиниць.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    Зробимо останній крок:
    Підсумуємо урок.

    — Що ми вчилися робити на уроці?

    УРОК № 61. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 5. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
