УРОК № 61. Тема. Письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел (закріплення). Складені задачі на збільшення й зменшення суми двох чисел на кілька одиниць. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Конспекти уроків математики, 2 клас

      УРОК № 61. Тема. Письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел (закріплення). Складені задачі на збільшення й зменшення суми двох чисел на кілька одиниць. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Конспекти уроків математики, 2 клас

      Мета: закріплювати в учнів уміння письмово додавати й віднімати двоцифрові числа; складати й розв’язувати задачі на дві дії.

      Обладнання: таблиця для усних обчислень, предметні малюнки, картки для гри, сніжинки, білий аркуш.

      ХІД УРОКУ № 61. Тема. Письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел (закріплення). Складені задачі на збільшення й зменшення суми двох чисел на кілька одиниць. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Конспекти уроків математики, 2 клас

      I. Актуалізація знань учнів
      — Подивіться у вікно.

      Прийшла до нас бабуся
      У білому кожусі.
      Поля причепурила,
      Пухнастим снігом вкрила.
      Вгадайте: хто вона,
      Бабуся чепурна? (Зима)

      — Які ознаки зими ви бачите?
      — Зараз у нас буде зимовий математичний урок.
      — Яке ваше улюблене свято буде незабаром? (Новий рік)
      — Хто головні герої на цьому святі?
      — У ці передноворічні дні в Діда Мороза дуже багато справ. Можливо, знадобиться йому і наша допомога.

      Сьогодні на уроці ми будемо додавати й віднімати двоцифрові числа, розв’язувати задачі, і розгадаємо, що нам прислав Дід Мороз.
      (На дошці — білий аркуш, що прикриває картинку. Аркуш розрізано на 10 частин.)
      — За правильні відповіді збиратимете сніжинки.

      1. Усна лічба

      1) Учні записують відповіді.

      • 20 ялинок у лісі росли,
      В школу ялинку одну відвезли.
      Скільки ялинок лишилося там?
      Добре подумаєш — скажеш це сам.

      • Снігуронька запакувала 47 подарунків для малят, залишилося ще 25. Скільки подарунків отримають малята від Снігуроньки?

      • Знайдіть суму чисел 37 і 22, і ви дізнаєтесь, скільки ліхтариків на ялинці у Діда Мороза.

      — Хто не помилився жодного разу, візьміть дві сніжинки. Дід Мороз дозволяє вам відкрити частинку № 1, бо ми добре виконали завдання.

      2) Гра «Спустімося з гірки».

      424

      3) Каліграфічна хвилинка.
      Записати усі двоцифрові числа, які містять цифру 8.

      4) Виконання завдань. (Відкриємо частинку 2.)
      — Снігуронька хотіла зателефонувати Діду Морозу, розповісти зимові новини, але він змінив номер. Виконавши ці завдання, ми знатимемо його номер.

      425

      Діти записують правильні відповіді у таблицю. Якщо відповідь правильна, то вчитель відкриває цифри телефону.

      II. Узагальнення й систематизація знань учнів

      1. Відкриємо частинку № 3
      — За допомогу Снігуронька подарувала нам чарівні яблучка. З них потрібно зняти чари — порівняти вирази. Але не забувайте: чим більше яблуко, тим цікавіше на ньому завдання. Оберіть собі будь-яке.

      426

      — Запишіть відповіді. Якщо правильно розв’язані нерівності з першого яблука, візьміть 3 сніжинки, з другого — 2 сніжинки.
      Відкриваємо частинку № 4.

      2. Розв’язання прикладів
      — Якщо ми правильно розв’яжемо приклади, то Дід Мороз запропонує нам цікаве завдання. Попрацюйте в парах, перевірте, чи правильно знайшли суми та різниці. Перевірка пройшла успішно — знімемо частинку № 5.

      3. Гра «Математичні календарики»
      — Незабаром Новий рік. І нам потрібні нові календарики. Дід Мороз пропонує нам незвичайні календарики.
      Календариків багато, тому ми їх поділимо.

      427

      — Якщо все розв’язано правильно, візьміть стільки сніжинок, скільки у вас розв’язано прикладів.
      Відкриваємо частинку № 6.

      4. Фізкультхвилинка
      Усі чекають приходу Нового року, дивляться на годинник, як спливають останні хвилини старого року, як їх відбиває маятник.
      Намалюємо очима ялинку.
      А тепер подивимось, як падають сніжинки (згори вниз).
      Подивіться, як сніжинка впала на ліве плече, на праве плече. А тепер погляньте на сніжинку, яка впала на ваш носик. Зловіть сніжинки. Покружляйте, як сніжинки.

      III. Розвиток математичних умінь

      1. Робота над задачами
      — Поки ми відпочивали, надійшло застереження від Діда Мороза, що взимку багато людей хворіють на застуди. Чому?
      — Як зміцнити свій організм? (Вживати вітаміни.)
      — Дід Мороз просить розв’язати задачу  про вітаміни (усно).

      2. Виконання завдання 
      Діти розв’язують задачу самостійно, спираючись на скорочений запис задачі з підручника.

      3. Перевірка роботи
      — І це завдання ми виконали! Візьміть собі ще 2 сніжинки.

      4. Робота з геометричним матеріалом
      — Снігуронька вирішила пекти на свято торти, але різної форми. Їх потрібно прикрасити декоративною стрічкою. Зараз ви підрахуєте, скільки треба стрічки, щоб обв’язати ваші торти.
      — Яку форму мають торти? (Трикутну, прямокутну, квадратну)
      — Виберіть собі торт та обчисліть, скільки декоративної стрічки потрібно для нього.
      — Як знаходитимемо довжину всієї стрічки? (Додаванням)
      — Що ми знаходимо, коли додаємо довжину всіх сторін? (Периметр)

      428

      5. Перевірка роботи

      IV. Підсумок уроку

      V. Домашнє завдання

      УРОК № 61. Тема. Письмове додавання й віднімання двоцифрових чисел (закріплення). Складені задачі на збільшення й зменшення суми двох чисел на кілька одиниць. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Конспекти уроків математики, 2 клас

      Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
