УРОК № 60. Тема. Контрольна робота № 5. «Творчість В. Стуса, і О. Гончара, Гр. Тютюнника, В. Шевчука». Тестування, українська література 11 клас

    УРОК № 60. Тема. Контрольна робота № 5. «Творчість В. Стуса, і О. Гончара, Гр. Тютюнника, В. Шевчука». Тестування, українська література 11 клас

    Мета: актуалізувати й узагальнити вивчене, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю й корекції; розвивати пам’ять, зв’язне писемне мовлення, вміння висловлювати власні думки й обґрунтовувати їх, аналізувати художні твори; виховувати любов до літератури, повагу до митців, загальнолюдських цінностей.

    Очікувані результати: учні знають навчальний матеріал, що вивчався, вміють аналізувати тематику та проблематику творів, характеризувати образи, розкривати у письмових висловлюваннях проблемні питання із залученням літературного матеріалу та власних спостережень.

    Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

    Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

    Хід уроку № 60. Тема. Контрольна робота № 5. «Творчість В. Стуса, і О. Гончара, Гр. Тютюнника, В. Шевчука». Тестування, українська література 11 клас

    I. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

    II. Основний зміст роботи

    Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

    Виконання учнями контрольної роботи.

    Варіант I
    Початковий та середній рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. У якому вірші В. Стус закликає: «не спиняйся, йди. То — шлях правдивий. Ти — його предтеча»?
    А «Господи, гніву пречистого…»;
    Б «О земле втрачена, явися…»;
    В «Мені зоря сіяла нині вранці…»;
    Г «Крізь сотні сумнівів я йду до тебе…».

    2. Дім на горі з однойменного роману-балади В. Шевчука — це символ:
    А фортеці духовності;
    Б сімейного щастя;
    В недосяжної вершини;
    Г основи світобудови.

    3. У стильовій манері О. Гончара визначальними є риси:
    А бароко;
    Б романтизму;
    В символізму;
    Г постмодернізму.

    4. Продовжіть речення. Бароко — це…

    Достатній рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    5. Розкрийте образ «миті щастя» (на основі новели О. Гончара «За мить щастя»).

    6. Як по-новітньому трактує тему «любовного трикутника» Гр. Тютюнник у новелі «Три зозулі з поклоном»?

    Високий рівень
    (Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)

    7. Виконайте одне із завдань.
    А Напишіть есе або зробіть ідейно-художній аналіз поезії В. Стуса «Мені зоря сіяла нині вранці…».
    Б Напишіть твір-роздум на тему «Високий сенс почуття любові в житті людини» (за вивченими творами та власними спостереженнями).

    Варіант II
    Початковий та середній рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. «Де я не стоятиму — вистою»,— говорить ліричний герой поезії В. Стуса:
    А «Мені зоря сіяла нині вранці…»;
    Б «Господи, гніву пречистого…»;
    В «О земле втрачена, явися…»;
    Г «Як добре те, що смерті не боюсь я…».

    2. Танець героїв новели О. Гончара «Залізний острів» на розпеченій палубі покинутого крейсера несе в собі символіку:
    А естетичних чарів мистецтва;
    Б відчаю від самотності в сучасному світі;
    В відчуття того, що гуманістичні цінності під загрозою цивілізаційних процесів;
    Г краси й сили кохання.

    3. У стильовій манері В. Шевчука значною мірою відчуваються риси:
    А бароко;
    Б романтизму;
    В символізму;
    Г постмодернізму.

    4. Продовжіть речення. Притчевість — це…

    Достатній рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    5. Розкрийте узагальнений образ любові в новелах Гр. Тютюнника.

    6. Визначте провідну думку новели О. Гончара «Залізний острів» та засоби, за допомогою яких вона розкривається.

    Високий рівень
    (Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)

    7. Виконайте одне із завдань.
    А Напишіть есе або зробіть ідейно-художній аналіз поезії В. Стуса «Як добре те, що смерті не боюсь я…».
    Б Напишіть твір-роздум на тему «Значення духовності для повноцінного розвитку й утвердження особистості» (за вивченими творами та власними спостереженнями).

    ІІІ. Підбиття підсумків уроку

    Інтерактивна вправа «Мікрофон».
    — Сьогодні найскладнішим для мене було.

    ІV. Домашнє завдання
    Підготувати повідомлення.

    УРОК № 60. Тема. Контрольна робота № 5. «Творчість В. Стуса, і О. Гончара, Гр. Тютюнника, В. Шевчука». Тестування, українська література 11 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 11 клас
